Jednorazové rúška nepatria do prírody

  • Nezaradené / Kultúra a spoločnosť / Príroda / Piešťany / Spravodajstvo
  • 9. apríla 2020, 08:36

Minister životného prostredia Ján Budaj apeluje na ľudí, aby sa počas veľkonočných sviatkov správali zodpovedne a ohľaduplne nielen voči sebe a svojim blízkym, ale aj voči prírode.


Ak si aj vyjdete do prírody, nechajte ju po sebe čistú. (Autor: vd)

„Príroda sa nám v týchto dňoch stáva akýmsi azylom, do ktorého sa mnohí uchyľujeme, aby sme mohli aspoň na moment slobodne dýchať. Je preto dôležité, aby sme sa v prírode, či už v lese na prechádzke alebo na hrádzi, správali zodpovedne. Nezahadzovali odpadky, netrhali rastliny, nerušili zver. Naopak, buďme súdržní a dbajme na to, aby si krásu prírody mohol vychutnať každý,“zdôraznil minister životného prostredia Ján Budaj.

Envirorezort už v minulosti informoval, ako správne nakladať s použitými ochrannými pomôckami – rúškami, respirátormi alebo rukavicami. Použité rúška či respirátory treba dať do plastovej tašky alebo vreca a pevne uzavrieť. Vrece či tašku treba vyhodiť do zmesového komunálneho odpadu (čierny kontajner). Samozrejme je potrebné si umyť ruky a postupovať podľa všetkých hygienických pravidiel.Látkové, doma vyrobené rúška sa dajú ľahko vyprať, ožehliť a opätovne použiť.

V prípade používania jednorazových ochranných pomôcok šéf envirorezortu vyzýva k zodpovednosti. „Prosím vás, nezanechajte po tejto Veľkej noci prírodu plnú odpadkov a najmä nie jednorazových rúšok, ktoré už teraz znečisťujú nejeden kút Slovenska. Prosím vás, buďte ohľaduplní jeden k druhému, buďte ohľaduplní aj k prírode, aby sme ju po týchto sviatkoch nezanechali ako jedno veľké smetisko. Prajem vám krásnu a požehnanú Veľkú noc,“ povedal Ján Budaj.

39 Shares

Najnovšie správy

V Obci Drahovce majú obyvatelia z roka na rok pozitívnejší vzťah k separácii odpadu. Doklad o tom, že v obci…
  • 28.05.2020, 00:02
  • Nezaradené / Piešťany / Spravodajstvo / Región
Spoločne priložili ruky k dielu a svoje mesto opäť o čosi skrášlili. Do ulíc Vrbového vyrazili zástupcovia viacerých miestnych organizácií,…
  • 28.05.2020, 00:01
  • Spravodajstvo / Región
Služobný pes Brenda vyňuchala drogy v kontrolovanom vozidle. Posádku vozidla Mercedes S320 DCI zastavila hliadka na Veternej ulici v Trnave.
  • 27.05.2020, 11:16
  • Spravodajstvo
Tohtoroční maturanti zbožňujú ministra školstva za možnosť získať maturitnú skúšku pomocou aritmetického priemeru známok. K ústnym maturitám – osamelí v…
  • 27.05.2020, 10:32
  • Nezaradené / Mladí dnes / Školy / Kraj / Spravodajstvo
štvrtok, 28. mája 2020
Meniny má Viliam, zajtra Vilma