MATOVIČ: Premiér vymazal zo sociálnej siete status, v ktorom kritizoval policajtov

Predseda vlády Igor Matovič (OĽaNO) vymazal zo sociálnej siete status, v ktorom otvorene kritizoval policajtov za kontroly na hraniciach okresov, ktoré sa im podľa jeho slov „vymkli z rúk“. V novom statuse však opäť zdôraznil, že kontroly mali byť námatkové a prezident Policajného zboru SR Milan Lučanský má podľa neho čo vysvetľovať. Lučanský vo svojom stanovisku uviedol, že polícia pri dnešných kontrolách dodržiavania obmedzenia pohybu medzi okresmi postupovala v zmysle uznesenia vlády. Premiéra kritizoval aj jeho koaličný partner Richard Sulík (SaS) či podpredseda Národnej rady SR Peter Pellegrini (Smer-SD).

Igor Matovič zmazaný status nahradil novým. (Autor: FB Igor Matovič)

Kontroly mali byť námatkové. Zrána sa to niektorým hliadkam vymklo trochu z rúk. Napriek tomu, nehaňme ich za to,“ napísal Matovič na margo policajtov v statuse, ktorý neskôr vymazal. Policajný prezident na to reagoval, že v uznesení vlády boli naformulované výnimky, ktoré policajti zohľadňovali pri príprave rozkazu prezidenta policajného zboru pre hliadkovú činnosť policajtov. „S rozkazom prezidenta policajného zboru sa stotožnilo aj vedenia Ministerstva vnútra SR,“ dodal Lučanský.

Zmazaný status

Policajné kontroly dodržiavania obmedzenia pohybu medzi okresmi dnes na viacerých miestach Slovenska spôsobili dopravné zápchy. Obmedzenie pohybu kritizoval aj minister hospodárstva Richard Sulík (SaS). Ku kritike sa pridal aj podpredseda parlamentu Peter Pellegrini (Smer-SD). Matovičovo riadenie prirovnal k čistej deštrukcii štátu. „Takto vyzerá chaos v podaní predsedu vlády. Najskôr silné reči o ochrane ľudí pred vírusom. Keď sa mu situácia vymkla z rúk a skolabovala doprava v celej krajine, pokojne to hodil na našich vojakov a policajtov. Oni pritom len napĺňajú jeho príkaz. A ešte aj na svojom Facebooku z nich urobil doslova aktivistov, ktorí nepochopili čo od nich chcel. A potom to samozrejme obratom vymazal,“ prízvukoval Pellegrini. Slovensko potrebuje podľa jeho slov v ťažkých časoch lídra a nie alibistu.

Status Richarda Sulíka

Od 8. apríla platí na Slovensku obmedzenie pohybu občanov. Voľne sa môžu v uliciach pohybovať iba ľudia, ktorí idú do práce alebo z nej, do zdravotníckeho zariadenia či na pohreb blízkej osoby. Pohyb ostatných je povolený výlučne v rámci svojho okresu, v prípade Bratislavy a Košíc v rámci celého mesta, pokiaľ pôjdu na nákup alebo zabezpečiť starostlivosť o deti či blízke, na pomoc odkázané osoby, na vychádzku so psom, tankovať, pomôcť susedovi alebo obstarať nevyhnutné základné životné potreby pre iného. V rámci svojho okresu môžu ľudia ísť aj do prírody. Tieto pravidlá platia do polnoci 13. apríla. Za ich porušenie hrozí pokuta do 1 650 eur. O opatreniach rozhodla vláda na svojom rokovaní v pondelok 6. apríla.

(SITA)

12 Shares

Najnovšie správy

Pandémia koronavírusu prerušila možnosť prezrieť si výstavu, ktorú Balneologické múzeum Imricha Wintera v Piešťanoch otvorilo ešte v chladných mesiacoch. Záujemcovia…
  • 31.05.2020, 00:01
  • Kultúra a spoločnosť / Piešťany
Polícia vyšetruje okolnosti a príčiny nehody, ktorá sa stala dnes poobede pri obci Dolné Trhovište, okr. Hlohovec. 55 ročný Bratislavčan,…
  • 30.05.2020, 20:23
  • Spravodajstvo
Dnes je nedeľa 31. mája. Tento deň je Dňom otvárania studničiek a Svetovým dňom bez tabaku (WHO). Meniny má Petronela,…
  • 31.05.2020, 00:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
nedeľa, 31. mája 2020
Meniny má Petronela, zajtra Žaneta