Pacientov s COVID-19 budú zubári ošetrovať v protichemických oblekoch

  • Kraj
  • 6. apríla 2020, 11:21

Zubné ambulancie v Trnavskom kraji nie sú zatvorené, v krajskom meste funguje aj ambulancia pre ľudí v karanténe a chystá sa otvorenie ambulancie vyhradenej pre pacientov s COVID-19.

(Autor: FB Ministerstvo zdravotníctva SR)

Zubné ambulancie v Trnavskom kraji fungujú podľa vedúcej odboru zdravotníctva v kraji Lucie Šmidovičovej v štandardnom režime. Samozrejmosťou v nich je zvýšený hygienický štandard. Jedna z ambulancií v Trnave poskytuje služby aj pre pacientov v karanténe. Pravdepodobne od štvrtka bude v prevádzke aj ambulancia vyhradená pre pacientov s potvrdeným COVID-19 a pacientov s výraznými príznakmi tohto ochorenia.

Pacienti s COVID-19 budú do kontajnerovej zubnej ambulancie umiestnenej pred Fakultnou nemocnicou v Trnave prichádzať na vopred dohodnutý čas. K dispozícii má byť od štvrtka. „Personál bude pracovať v plnom bariérovom oblečení, teda v celotvárových maskách a protichemických oblekoch,“ povedal Štefan Siskovič zo spoločnosti SK Dental Trnava, ktorá zabezpečí zubárov. Samotnú ambulanciu, ktorá je súčasťou vojenskej poľnej nemocnice, dodalo ministerstvo obrany. Podľa Siskoviča je ambulancia veľmi dobre a moderne vybavená, doplniť ju bude potrebné len o jednorazový a spotrebný materiál.

V Trnavskom kraji je 40 pacientov s potvrdeným COVID-19, všetci sú v domácej liečbe. Ak by sa ich stav zhoršil, majú kontaktovať Fakultnú nemocnicu v Trnave.

SITA

16 Shares

Najnovšie správy

štvrtok, 28. mája 2020
Meniny má Viliam, zajtra Vilma