„Prvoradé je zdravie“, zhodujú sa futbaloví funkcionári na ukončení sezóny

Futbalovej sezóne na regionálnej ako aj oblastnej úrovni už odzvonilo. Minulý týždeň padli oficiálne rozhodnutia Západoslovenského futbalového zväzu ako aj Oblastného futbalového zväzu Trnava. Prinášame vám vyjadrenia kompetentných funkcionárov k aktuálnej situácii.

Futbalovej sezóne na regionálnej ako aj oblastnej úrovni už odzvonilo. © ObFZ Trnava

Ladislav Gádoši, predseda Západoslovenského futbalového zväzu

Trochu ma mrzí, že aj v médiách sa dokola rozoberá, čo bude s profesionálnym futbalom, ale nad amatérskym sa nepozastavujú. Pritom pokiaľ ide o členskú základňu, je omnoho početnejší. Aj preto sme k momentálnej situácii pristúpili s plnou zodpovednosťou a s ohľadom na to, čo je momentálne najdôležitejšie. A to je zdravie futbalistov a futbalistiek všetkých vekových kategórií.

Vladimír Hracho (predseda ObFZ Trnava)

Ako vnímate celú situáciu okolo  zrušenia futbalových súťaží?

Vnímame to tak, že vládou boli nariadené určité opatrenia, ktoré musíme akceptovať a dodržiavať. Zhodli sme sa na tom, že keď anuloval výsledky regionálny zväz, je zbytočné živiť nádej vo vlastných súťažiach. Okrem toho sme pokladali za dôležité, aby ľudia čo najskôr vedeli, že dodržiavame tie isté pravidlá a sme toho istého názoru.

Čo sa týka pohárovej súťaže Bestrent Cup, nie je tu nádej, že dve kolá (semifinále a finále) by bolo možné ešte odohrať?

Samozrejme, stále nad tým uvažujeme, že by sa za optimálnych podmienok súťaž mohla dohrať. Museli by sa však zrušiť opatrenia a museli by sme sa dohodnúť so Štadiónom Antona Malatinského na vhodnom termíne. Bestrent Cup je dobrou prezentáciou oblastného futbalu, no podmienkou všetkého však musí byť zrušenie zákazu stretávania sa ľudí, pretože by bolo zbytočné hrať zápas pred prázdnymi tribúnami.

Myslíte si, že dlhšia prestávka ako aj zrušenie súťaží môže mať negatívny dopad na dedinský futbal?

Nechcem byť pesimista, skôr optimista, ale myslím si, že situácia bude mať dopad na dedinský futbal. Každý sa bude musieť určitým spôsobom zamyslieť a prehodnotiť množstvo vecí, nielen voči športu, ale životu ako takému, či už rodinnému alebo pracovnému. Situácia bude mať dopad na amatérsky futbal, otázkou zostáva, ako sa k tomu postavíme, či si z tejto situácie zoberieme ponaučenie, aby sme čo najviac eliminovali straty, ktoré toto obdobie prinesie. Mali by sme sa zomknúť a následne riešiť škody, ktoré vzniknú, ale to bude záležať aj na obciach, samosprávach a hlavne ochote ľudí.

Emanuel Cuninka (sekretár ObFZ Trnava)

Vnímate rozhodnutie Výkonného výboru ObFZ Trnava ako správne?

Určite sa výkonný výbor rozhodol správne, pretože prvoradé je zdravie hráčov, funkcionárov, fanúšikov. Navyše je potrebné sa zamyslieť nad tým, že nikto nám nevie zaručiť, kedy sa súťaže rozbehnú a či sa bude môcť hrať 1. mája. Preto Športovo-technická komisia ObFZ Trnava pristúpila k riešeniu situácie a dala vo forme per rollam hlasovať a výkonný výbor sa rozhodol, že zrušíme všetky súťaže, následne ich budeme anulovať a nikto nevypadne ani nepostúpi. Myslím si, že v tomto prípade je to správne rozhodnutie, aj keď možno sa na to budú niektoré kluby, ktoré mali ambície postúpiť, pozerať inak. Otázne stále zostáva, ako sa bude situácia vyvíjať a či vôbec nový ročník začneme v auguste.

Myslíte si, že touto prestávkou môže dedinský futbal utrpieť?

Myslím si, že áno, pretože v niektorých mužstvách hrajú už starší hráči, ktorí si môžu povedať, že skončia s futbalom. Prvoradá bude práca, pretože každý dnes premýšľa nad tým, ako zabezpečí svoju rodinu. Dnes je najdôležitejšie zdravie a práca a preto sa môže stať, že futbal pôjde u mnohých na vedľajšiu koľaj a ako dobre vieme, mladí hráči sa dnes klubom zháňajú ťažko.

Ďalšou dôležitou vecou je, že starostovia obcí nemusia vyčleniť peniaze na šport, pretože im budú prednejšie iné veci a až potom príde na rad futbal. Myslím si, že týmto môže utrpieť nielen dedinský, ale aj profesionálny futbal.

Zdroj: ObFZ Trnava, Futbalnet.sk

6 Shares

Najnovšie správy

Dnes je streda 27. mája. Tento deň Medzinárodným športovým vyzývacím dňom. Meniny má Iveta.
  • 27.05.2020, 00:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
streda, 27. mája 2020
Meniny má Iveta, zajtra Viliam