Otrávené chránené dravce pri Častkovciach a Podolí

Polícia začal trestné stíhanie v dvoch prípadoch otráv chránených druhov živočíchov a poľovnej zveri, ku ktorým došlo v okolí obcí Častkovce a Podolie.

(Autor: polícia)

V prvom prípade bolo dňa 23. marca zistené usmrtenie orla kráľovského. Pričom v tomto prípade ide o trestný čin porušovanie ochrany rastlín a živočíchov, kde spoločenská hodnota chráneného živočícha bola vyčíslená na 5.990,- Eur.

Následnou kontrolou dotknutého územia pracovníkmi Štátnej ochrany prírody a policajtmi s vycvičeným psom, boli v dňoch 28. – 29. marca nájdené ďalšie otrávené chránené živočíchy a súčasne boli nájdené aj otrávené návnady.

„Vyšetrovateľ v tomto prípade začal trestné stíhanie za trestný čin porušovanie ochrany rastlín a živočíchov v súbehu s trestným činom pytliactva, pričom predbežne vyčíslená hodnota usmrtených zvierat bola vyčíslená na 6.470,- Eur,“ informuje na sociálnej sieti polícia.

Policajný zbor v tejto súvislosti upozorňuje občanov na zvýšenú opatrnosť v prípade nálezu uhynutých zvierat vo voľnej prírode, najmä v prípade pohybu so psom, aby v prípade takýchto nálezov zabránili kontaktu svojich psov so zvyškami takýchto zvierat a nález ohlásili pracovisku Štátnej ochrany prírody SR alebo polícii.

431 Shares

Najnovšie správy

Polícia vyšetruje okolnosti a príčiny nehody, ktorá sa stala dnes poobede pri obci Dolné Trhovište, okr. Hlohovec. 55 ročný Bratislavčan,…
  • 30.05.2020, 20:23
  • Spravodajstvo
Pandémia koronavírusu prerušila možnosť prezrieť si výstavu, ktorú Balneologické múzeum Imricha Wintera v Piešťanoch otvorilo ešte v chladných mesiacoch. Záujemcovia…
  • 31.05.2020, 00:01
  • Kultúra a spoločnosť / Piešťany
Dnes je nedeľa 31. mája. Tento deň je Dňom otvárania studničiek a Svetovým dňom bez tabaku (WHO). Meniny má Petronela,…
  • 31.05.2020, 00:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
nedeľa, 31. mája 2020
Meniny má Petronela, zajtra Žaneta