Evanjelici dnes čítajú Pašie a spievajú

  • Kultúra a spoločnosť / Knihy / Podujatia
  • 29. marca 2020, 09:00

Milí čitatelia, na stíšenie a meditáciu vám ponúkame nahrávku, ktorú pripravili pri príležitosti piatej pôstnej nedele členovia evanjelického zboru v bratislavskej Dúbravke. Hudba Marta Bednárová, spev Tatiana Bartišiová. Celé Služby Božie vedie ev. farár Libor Bednár.

(Autor: ecav dubravka/tvdubravka)

Kým v katolíckych kostoloch je dnes liturgickou farbou fialová, evanjelickí kňazi si na Služby Božie odejú len čierny bohoslužebný odev, zvaný luterák bez bielej kamže.

V dnešnú piatu pôstnu nedeľu, ktorú symbolizujú zahalené kríže nazývame Smrtná nedeľa. Smrtná preto, že veľrada vyriekla ortieľ nad ukrižovaním Ježiša Krista. Evanjelickí veriaci si do kostola z domovov berú na bohoslužby len maličkú knižôčku Pašií. Z nej v kostole čítajú texty starej zmluvy o utrpení, umučení a zmŕtvychvstaní Ježiša.

Vypočujte si nahrávku celých Služieb Božích.

Nahrávku vyrobila v spolupráci so zborom ECAV Dúbravka miestna televízia TV Dúbravka.

15 Shares

Najnovšie správy

Tento rok sa študenti z Gymnázia Pierra de Couberina v Piešťanoch opäť zapojili do celoslovenskej súťaže René Anasoft litera gymnazistov…
  • 12.04.2021, 00:02
  • Mladí dnes / Školy / Piešťany
Toto leto sa v kaštieli v Moravanoch nad Váhom uskutoční tretí ročník medzinárodnej umeleckej výstavy Artrooms Moravany 3 - témou…
  • 12.04.2021, 10:00
  • Kultúra a spoločnosť / Podujatia / Výstavy / Región
pondelok, 12. apríla 2021
Meniny má Estera, zajtra Aleš