Metelka sa na paralympiádu pripravuje na balkóne

  • Šport / Ostatné športy
  • 23. marca 2020, 09:44

Aj piešťanský paracyklista Jozef Metelka je v príprave na paralympíjske hry kvôli koronavírusu značne limitovaný. Ako to vyzerá s jeho tréningom priblížil na svojom oficiálnom facebookovom profile, kde zverejnil krátke video, ako sa pripravuje na cyklistickom trenažéri aj na balkóne svojho apartmánu.

Jozef Metelka na cyklistickom trenažéri na balkóne svojho apartmánu. © FB J. Metelku

Jozef Metelka má na blížiacej sa paralympiáde v Tokiu opäť medailové ambície. Či sa však toto veľkolepé podujatia uskutoční je otázne. Predseda Slovenského paralympijského výboru Ján Riapoš o konaní olympijských a paralympijských hier v stanovenom letnom termíne nepochybuje, hoci sa voči tomuto faktu začína objavovať kritika. Viacerí športovci poukazujú na to, že nevnímajú, že by Medzinárodný olympijský výbor (MOV) mal pripravený aj nejaký plán B. „Medzinárodný olympijský výbor mal vždy ochranu športovcov medzi prioritami. To sa ukázalo napríklad aj pri ZOH v Pjongčangu, kde boli veľké mrazy. Treba MOV dôverovať, že vie, čo robí. Ak dnes vyhodnocuje, že hry budú, predpokladám, že svoje tvrdenia opiera o všetky informácie, ktoré má k dispozícii. Podľa mňa existujú aj alternatívne plány, no bolo by mätúce, ak by ich zverejňovali. Pokiaľ máte základnú filozofiu, že hry chcete uskutočniť, tak ju takýmto spôsobom aj komunikujete. Je to aj odkaz pre športovcov a všetky realizačné tímy, že hry by sa mali uskutočniť,“ uviedol Ján Riapoš.

21 Shares

Najnovšie správy

Dnes je sobota 28. marca. Tento deň je Dňom učiteľov. Meniny má Soňa.
  • 28.03.2020, 00:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
V piatok 27. marca dopoludnia vyrážali piati členovia DHZO Pobedim k požiaru nákladného auta do Hornej Stredy. Do hornej Stredy…
  • 28.03.2020, 08:38
  • Krimi / Nezaradené / Piešťany / Región
sobota, 28. marca 2020
Meniny má Soňa, zajtra Miroslav