Koronavírus: Karanténa nie je hotel Ritz, Plaza ani Hilton

Ako sa vyjadril prezident Policajného zboru Milan Lučanský, v účelovom zariadení ministerstva vnútra v Gabčíkove došlo k niekoľkým situáciám, keď napríklad ubytovaní čakali, že každý bude mať samostatnú izbu a luxusnú stravu.

V karanténe sa dožadujú nadštandardu a luxusnej stravy. (Autor: Polícia Slovenskej republiky)

Neskôr policajné hliadky, ako aj súkromná bezpečnostná služba zaznamenali incident, pri ktorom sa jedna z ubytovaných žien sťažovala, kládla si podmienky ohľadom stravy a nahrávala si na telefón policajtov a ďalšie prítomné osoby.

V Gabčíkove nie je Hotel Ritz

V GABČÍKOVE NIE JE HOTEL RITZ, PLAZA ANI HILTONAko sa už včera vyjadril prezident Policajného zboru Milan Lučanský, v účelovom zariadení ministerstva vnútra v Gabčíkove došlo k niekoľkým situáciám, keď napríklad ubytovaní čakali, že bude mať každý bude mať samostatnú izbu. Neskôr policajné hliadky, ako aj súkromná bezpečnostná služba zaznamenali incident, pri ktorom sa jedna z ubytovaných žien sťažovala, kládla si podmienky ohľadom stravy a nahrávala si na telefón policajtov a ďalšie prítomné osoby.Chceme dôrazne upozorniť všetkých klientov, aby neočakávali, že v Gabčíkove budú na nich čakať luxusné služby päť hviezdičkového hotela. Žijeme v náročnej dobe, bol vyhlásený mimoriadny stav, treba sa na danú situáciu prispôsobiť. Personál zariadenia, policajti a "sbskári" robia čo je v ich silách. Nehaňte ich prácu a snahu, nevyvolávajte konflikty. Nie je to pekné… Nehovoriac o tom, že dopravu týchto ľudí zabezpečuje zo zahraničia ministerstvo zahraničných vecí a ďalšie zložky štátu. Ak by to takto nefungovalo, boli by stále ďaleko od domova a kto vie dokedy by si museli predĺžiť pobyt na hoteli.Prvých 40 klientov bolo otestovaných s negatívnym výsledkom. Smerujú do domácej karantény.

Uverejnil používateľ Polícia Slovenskej republiky Streda 18. marca 2020

„Chceme dôrazne upozorniť všetkých klientov, aby neočakávali, že v Gabčíkove budú na nich čakať luxusné služby päť hviezdičkového hotela. Žijeme v náročnej dobe, bol vyhlásený mimoriadny stav, treba sa na danú situáciu prispôsobiť. Personál zariadenia, policajti a „sbskári“ robia čo je v ich silách. Nehaňte ich prácu a snahu, nevyvolávajte konflikty. Nie je to pekné,“ upozorňuje ľudí, ktorí idú do karantény na sociálnej sieti polícia.

Ľudia by si mali uvedomiť, že dopravu týchto ľudí zdarma zabezpečuje zo zahraničia ministerstvo zahraničných vecí a ďalšie zložky štátu. Ak by to takto nefungovalo, boli by stále ďaleko od domova a kto vie dokedy by si museli predĺžiť pobyt na hoteli.

Prvých 40 klientov bolo otestovaných s negatívnym výsledkom. Smerujú do domácej karantény.

Zdroj: Polícia

75 Shares

Najnovšie správy

Dnes je štvrtok 9. júla. Tento deň je Medzinárodným dňom za zničenie malých a ľahkých zbraní. Meniny má Lujza.
  • 09.07.2020, 00:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
Ešte pred asi týždňom bola v piešťanskom priemyselnom areáli na poľnej ceste hneď vedľa informačnej tabule hovoriacej o zdroji vody…
  • 09.07.2020, 00:01
  • Piešťany / Spravodajstvo / Región
štvrtok, 9. júla 2020
Meniny má Lujza, zajtra Amália