Zatlieskame spoločne hrdinom?

Obyvatelia mnohých krajín si v súčasnosti čoraz silnejšie uvedomujú, že zdravotníci, lekárnici, policajti, predavači, šoféri a mnohí ďalší sú tí, ktorí držia pokope štát a aj s rizikom ohrozenia vlastného zdravia pomáhajú prekonať pandémiu koronavírusu. Na znak úcty vznikajú rôzne iniciatívy, napríklad i hromadné potlesky z okien a balkónov.

Zdroj: pixabay.com

Tí, čo môžu, zostali doma a pracujú odtiaľ. Iní majú nedobrovoľnú „dovolenku“. Zostalo však niekoľko profesií, ktoré sú v súčasnosti nasadené v prvej línii boja s koronavírusom. Lekárky a lekári, zdravotné sestry, opatrovateľky, lekárnici, predavači v potravinách, drogériách, poštári, kuriéri, vodiči, policajti a ďalší sa denne stretávajú s množstvom ľudí, ktorí naďalej potrebujú ich služby a pri každom takomto kontakte čelia riziku nákazy ochorením COVID-19.

Uctiť si ich prácu sa snažia mnohé ubytovacie zariadenia, reštaurácie, výrobne, ktoré im svoje služby a produkty ponúkajú zadarmo. No vyjadriť vďaku chceli aj „bežní“ obyvatelia, ktorí sú v súčasnosti zavretí doma. Vymysleli tak iniciatívu „potlesk pre hrdinov“.

Aj po Slovensku sa tak začína šíriť výzva výjsť na balkón, alebo vyzrieť z okna a zatlieskať spoločne týmto povolaniam. Vzniklo niekoľko inicatív, jedna vyzýva na potlesk v piatok o 20.00 h, iné každý deň o 19.00 h, tie sú dokonca vytvorené aj ako udalosti na sociálnej sieti priamo pre Piešťany.

Zapojíte sa aj vy?

65 Shares

Najnovšie správy

V aktuálnom vydaní Piešťanského týždňa, ktorý je v predaji od utorka nájdete množstvo najmä regionálnych udalostí.  
  • 07.07.2020, 08:00
  • Piešťanský týždeň / Piešťany
Piešťanské kúpalisko Eva spustilo svoju 86. sezónu pred viac ako dvomi týždňami. Po prvý raz návštevníci prešli jej bránami v…
  • 07.07.2020, 00:02
  • Piešťany / Spravodajstvo
utorok, 7. júla 2020
Meniny má Oliver, zajtra Ivan