Polícia rieši nezodpovedných Slovákov, ktorým teraz hrozia prísnejšie tresty

Polícia rieši nezodpovedných Slovákov, ktorým teraz hrozia prísnejšie tresty. Ako informovala na sociálnej sieti, príslušníci Policajného zboru nateraz riešili viac ako 250 prípadov. Polícia takisto upozorňuje, že mimoriadna situácia znamená prísnejšie tresty.


Príslušníci Policajného zboru nateraz riešili viac ako 250 prípadov. (Autor: vd)

V jednom prípade banskobystrická krajská polícia rieši trestné stíhanie vo veci trestného činu šírenia nebezpečnej nákazlivej ľudskej choroby. V ďalšom prípade ide o priestupok proti občianskemu spolunažívaniu podľa zákona o priestupkoch za zneužitie linky 155. „Konáme ex offo, skúmame podozrenie z trestného činu,“ vysvetľuje polícia. Týmto sa zaoberá nitrianska krajská polícia.

Policajti odstúpili na príslušné regionálne úrady zdravotníctva (RÚVZ) 149 porušení lekárom stanovenej karantény a 101 prípadov, kde boli aj napriek zákazu otvorené reštaurácie či bary. Tieto prípady je RÚVZ oprávnený prejednať a sankcionovať.

„K trestnej zodpovednosti páchateľa za trestný čin šírenia poplašnej správy je však potrebné zohľadniť aj priťažujúcu okolnosť, a to spáchanie trestného činu zo živelnej pohromy alebo inej mimoriadnej udalosti vážne ohrozujúcej život alebo zdravie ľudí, iné základné práva a slobody, ústavné zriadenie, majetok, verejný poriadok alebo mravnosť. Toto má vplyv na výmeru trestnej sadzby,“ napísala polícia v statuse.

Táto priťažujúca okolnosť sa vzťahuje na každého páchateľa trestného činu, ktorého sa dopustil od 12. marca od 06:00, kedy bola uznesením vlády vyhlásená mimoriadna situácia.

sita

91 Shares

Najnovšie správy

Dnes je štvrtok 9. júla. Tento deň je Medzinárodným dňom za zničenie malých a ľahkých zbraní. Meniny má Lujza.
  • 09.07.2020, 00:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
Ešte pred asi týždňom bola v piešťanskom priemyselnom areáli na poľnej ceste hneď vedľa informačnej tabule hovoriacej o zdroji vody…
  • 09.07.2020, 00:01
  • Piešťany / Spravodajstvo / Región
štvrtok, 9. júla 2020
Meniny má Lujza, zajtra Amália