Otvorené sú tri hraničné priechody s Rakúskom, osem s Maďarskom, dva s Poľskom a desať s Českou republikou

Podľa aktuálnych informácií sú otvorené tri hraničné priechody s Rakúskou republikou, osem s Maďarskom, dva s Poľskou republikou a desať s Českou republikou. Agentúru SITA o tom informovala hovorkyňa Prezídia PZ Denisa Bárdyová. Takisto pripomenula, že Slováci, ktorí sa vrátili zo zahraničia individuálne, sa musia podrobiť 14-dňovej domácej karanténe. Tých Slovákov, ktorí požiadali o pomoc ambasády SR a s ich pomocou ich dopravia na Slovensko, odvezú automaticky do ubytovacích zariadení Ministerstva vnútra SR na povinnú karanténu.

Ilustračný obrázok (Autor: polícia)

S Rakúskou republikou sú otvorené hraničné priechody Bratislava – Petržalka – Berg, Bratislava – Jarovce – Kittsee (cesta) a Bratislava – Jarovce – Kittsee (diaľnica).

S Poľskou republikou sú otvorené hraničné priechody Vyšný Komárnik – Barwinek a Trstená – Chyžné.

Do alebo z Maďarska sa možno dostať cez hraničné priechody Slovenské Nové Mesto – Sátoraljaújhely, Milhosť – Tornyosnémeti, Milhosť – Tornyosnémeti (R4), Kráľ – Bánréve, Šahy – Parassapuszta, Štúrovo – Esztergom, Medveďov – Vámosszabadi a Čunovo – Rajka (diaľnica).

Pokiaľ ide o Českú republiku, dostať sa možno cez priechody Svrčinovec – Mosty u Jablunkova, Makov – Bílá-Bumbálka, Lysá pod Makytou – Střelná, Horné Srnie – Brumov – Bylnice, Drietoma – Starý Hrozenkov, Moravské Lieskové – Strání, Vrbovce – Velká nad Veličkou, Skalica – Sudoměřice (nová cesta), Holíč – Hodonín, a Brodské – Břeclav (diaľnica).

sita

11 Shares

Najnovšie správy

Ešte pred asi týždňom bola v piešťanskom priemyselnom areáli na poľnej ceste hneď vedľa informačnej tabule hovoriacej o zdroji vody…
  • 09.07.2020, 00:01
  • Piešťany / Spravodajstvo / Región
Dnes je štvrtok 9. júla. Tento deň je Medzinárodným dňom za zničenie malých a ľahkých zbraní. Meniny má Lujza.
  • 09.07.2020, 00:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
štvrtok, 9. júla 2020
Meniny má Lujza, zajtra Amália