Farmárske trhy zrušili, aj mestské trhoviská sú zatvorené

  • Piešťany / Spravodajstvo / Región
  • 16. marca 2020, 17:40

Na mestských trhoviskách si už nič nekúpite. Potom, ako mesto uzavrelo detské a športové ihriská, pristúpilo aj k uzavretiu trhovísk. Aj organizátori Farmárskych trhov avizujú zrušenie týchto predajov domácich produktov až do odvolania.


Aj pani Božena Ondrejková, ktorá už roky predáva na trhu, ostáva doma. (Autor: Viera Dusíková)

Organizátori sa vzhľadom na súčasnú situáciu rozhodli pozastaviť predaj na farmárskych trhoch. Nedokážu totiž plne zabezpečiť všetky požiadavky aké sú na organizátora trhov kladené.

„Vážení priaznivci farmárskych trhov! Vzhľadom na momentálnu situáciu sa musíme i my správať zodpovedne. Predaj na trhoch si vyžaduje okrem iného i zvýšené hygienické požiadavky, ktoré v tejto situácii nedokážeme plne zabezpečiť (časté umývanie rúk pri styku s peniazmi, výmena rukavíc, dezinfekčné gély a pod.) Plne si uvedomujeme že nákup na čerstvom vzduchu je oveľa bezpečnejší než niekde v uzavretých potravinách. Zabezpečiť však Vašu ako i ochranu predávajúcich v tejto situácii je zložité a na niektorých miestach konania trhov priam nemožné. Z tohto dôvodu sme sa rozhodli farmárske trhy dočasne pozastaviť. O ich opätovnom otvorení Vás budeme samozrejme včas informovať,“ uviedol organizátor Vlado Novotný.

22 Shares

Najnovšie správy

V aktuálnom vydaní Piešťanského týždňa, ktorý je v predaji od utorka nájdete množstvo najmä regionálnych udalostí.  
  • 14.07.2020, 09:00
  • Kraj / Piešťany / Spravodajstvo / Región
utorok, 14. júla 2020
Meniny má Kamil, zajtra Henrich