Autobusy v Trnavskom kraji zadarmo

Trnavský samosprávny kraj sa rozhodol rozšíriť opatrenia proti koronavírusu zavedením nových pravidiel v hromadnej doprave. Vodičov prímestskej dopravy bude chrániť tým, že cestujúci nebudú platiť za jazdu a vstupovať do autobusov budú výlučne zadnými dverami.

(Autor: Tomáš Benka)

Trnavský župan jozef Viskupič informoval o výsledkoch zasadnutia krízového riadenia TTSK prostredníctvom videa na sociálnej sieti. Ako uviedol, s ohľadom na bezpečnosť vodičov i cestujúcich, do prímestskej dopravy sa bude vstupovať výlučne zadnými dverami a preprava bude zadarmo, aby sa eliminoval kontakt s vodičom. Preto aj sedenie v jeho blízkosti nebude možné obsadiť. Do autobusov už bude možné vstúpiť len s ochranou tváre. „Ak toto nariadenie občan odmietne dodržať, vodič je oprávnený nepokračovať v ceste a privolať policajnú hliadku,“ uviedol župan.

TTSK v rámci opatrení obmedzí na pracovisku počet prítomných zamestnancov približne na 20%, pričom na úrade zostane najmä vedenie a krízoví pracovníci. Pre zamestnancov, ktorí zostanú doma, bude platiť špeciálny pracovný režim. Budú si plniť tie pracovné povinnosti, ktoré je možné vykonávať z domu. Pre obyvateľov stále platí, že sa budú môcť skontaktovať s pracovníkmi telefonicky a e-mailom.

Okamžite ako ministerstvo zdravotníctva cez Štátne hmotné rezervy dodá kraju rúška a respirátory, ten ich distribuuje do ambulancií a do zariadení sociálnych služieb. Okrem toho zadal šitie a kúpu respirátorov aj nad rámec toho, pričom zazmluvnil ich z vlastných zdrojov v hodnote takmer milión eur.

1K Shares

Najnovšie správy

V aktuálnom vydaní Piešťanského týždňa, ktorý je v predaji od utorka nájdete množstvo najmä regionálnych udalostí.  
  • 14.07.2020, 09:00
  • Kraj / Piešťany / Spravodajstvo / Región
utorok, 14. júla 2020
Meniny má Kamil, zajtra Henrich