V sobotu pribudlo na Slovensku ďalších 12 prípadov nakazenia koronavírusom

  • Spravodajstvo
  • 14. marca 2020, 17:10

V sobotu pribudlo na Slovensku 12 prípadov nakazenia koronavírusom, celkový počet sa tak zvýšil na 44. Informoval o tom premiér Peter Pellegrini pri kontrole hraníc.

(Autor: pixabay.com)

V hre je podľa Pellegrinio aj kompletné uzatvorenie všetkých obchodov, okrem potravín, lekární, drogérií a predajní tlačív a rovnako tak uzatvorenie všetkých reštaurácií, barov a krčiem. „Zdá sa, že pomôže iba takáto výrazná reštrikcia,“ dodáva premiér.

„Pravdepodobne na zajtra zvolám mimoriadne rokovanie vlády SR, kde zvážime, či nebudeme musieť prijať ešte striktnejšie opatrenia. Chcem ešte raz vyzvať občanov k disciplinovanosti, pretože neposlúchajú. Budeme zrejme musieť sprísniť aj represiu,“ hovorí o aktuálnej situácii Pellegrini.

Správu budeme aktualizovať.

Zdroj: aktuality.sk

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je streda 1. júla. V roku 1938 sa narodil pedagóg a publicista Kornel Duffek. Tento deň je Medzinárodným dňom…
  • 01.07.2026, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je pondelok 29. júna. Tento deň je Medzinárodným dňom Dunaja. Meniny má Peter, Pavol, Petra.
  • 29.06.2026, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je sobota 27. júna. Tento deň je Svetový dňom rybárstva. V roku 1870 sa vo Vrbovom narodil biskup Pavol…
  • 27.06.2026, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je nedeľa 28. júna. V roku 1921 sa v Rakoviciach narodil biskup Peter Dubovský. V tento deň sa narodil…
  • 28.06.2026, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
streda, 1. júla 2026
Meniny má Diana, zajtra Berta