KORONAVÍRUS: V súvislosti s nakazeným cudzincom z Trnavského okresu testujú ďalších desať ľudí

  • Spravodajstvo
  • 14. marca 2020, 09:08

Desiatim ľuďom, ktorí boli v kontakte s mužom s potvrdeným vírusom Covid-19 s pobytom v Dolnom Dubovom v okrese Trnava, bola nariadená 14-dňová karanténa a boli im odobraté vzorky na zistenie koronavírusu.

Desiatim ľuďom, ktorí boli v kontakte s mužom s potvrdeným vírusom Covid-19 s pobytom v Dolnom Dubovom v okrese Trnava, bola nariadená 14-dňová karanténa (Autor: www.google.sk/maps)

Z týchto ľudí prišli podľa starostu Jozefa Čapkoviča do priameho kontaktu s nakazeným mužom dvaja ľudia. Ďalších osem sa priamo s pozitívne testovaným nestretlo. Obývali však spoločnú nehnuteľnosť alebo sa stretli s ľuďmi z prvého kontaktu.

„Výsledky budú známe pravdepodobne v pondelok, zatiaľ nie je dôvod na paniku,“ uviedol Čapkovič vo svojom stanovisku k prípadu.

Muž s pozitívnym testom na koronavírus je podľa obyvateľov Dolného Dubového Holanďan, ktorý býval v miestnom ubytovacom zariadení. Koronavírus bol u neho potvrdený v piatok popoludní, dovtedy bol v domácej karanténe. V piatok večer bol za prísnych epidemiologických opatrení prevezený do nemocnice.

Na Slovensku bolo zatiaľ potvrdených 32 pozitívne testovaných osôb na ochorenie Covid-19.

(SITA)

31 Shares

Najnovšie správy

Na svahu nadjazdu pri chodníku do Tesca si v sobotu odpočíval známy modrý - zdieľaný bicykel. Bol hodený v tráve.…
  • 02.07.2020, 09:50
  • Piešťany / Spravodajstvo
piatok, 3. júla 2020
Meniny má Miloslav, zajtra Prokop