Koronavírus: Autobusy sú dezinfikované

Opatrenia na zabránenie šírenia koronavírusu prijali aj prevádzkovatelia mestskej a prímestskej autobusovej dopravy ARRIVA.

Zdroj: Arriva

Spoločnosti ARRIVA na Slovensku prijali ešte začiatkom minulého týždňa preventívne opatrenia na ďalšie zvýšenie bezpečnosti cestujúcich i vodičov autobusov. Ich súčasťou je intenzívnejšie dezinfikovanie vozidiel verejnej dopravy. Pre všetky prevádzky ARRIVA na Slovensku boli objednané špeciálne dezinfekčné prístroje, ktoré sú na sanitáciu bežne používané v nemocniciach.

Takzvaná polymérová dezinfekcia autobusov spočíva vo výkonnom zložení prípravku, ktoré je účinné nielen proti vírusom, ale ničí aj baktérie či plesne. Prístroj – generátor sa umiestňuje do stredovej časti vnútorného priestoru autobusu a spúšťa sa po uzatvorení všetkých okien a dvier. Obsah vozidla vyplní aktívna hmla, ktorú necháme pôsobiť. Autobus následne vyvetráme a zaradíme do prevádzky.

Dôkladnú dezinfekciu každého vozidla počas riadnej prevádzky budeme realizovať až do odvolania.

zdroj: Mesto Piešťany

23 Shares

Najnovšie správy

Dnes je štvrtok 9. júla. Tento deň je Medzinárodným dňom za zničenie malých a ľahkých zbraní. Meniny má Lujza.
  • 09.07.2020, 00:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
Ešte pred asi týždňom bola v piešťanskom priemyselnom areáli na poľnej ceste hneď vedľa informačnej tabule hovoriacej o zdroji vody…
  • 09.07.2020, 00:01
  • Piešťany / Spravodajstvo / Región
štvrtok, 9. júla 2020
Meniny má Lujza, zajtra Amália