Folkloristi zo Strieborničky si zatancovali k 20. narodeninám

Folkloristi z piešťanského súboru Striebornička vystúpili pred rodičov, starých rodičov a ďalších podporovateľov v Kultúrno-spoločenskom centre Fontána a zatancovali mnoho choreografií, z nich niektoré v minulosti dokonca odborné poroty v súťažiach ohodnotili medailami. V stredu 4. marca sa tak piešťanská Fontána zmenila na miesto plné ľudových tradícií, krojov, spevu a tanca.

Deti predviedli odborníkmi ocenené choreografie. (Autor: autor)

Pred publikum sa na začiatku podujatia postavila vedúca súboru Dagmar Kuběnová, ktorá pripomenula, že 20 rokov Strieborničky bolo plných spoločných chvíľ, tréningov, sústredení, vystúpení či zájazdov. Na súťažiach, zájazdoch, festivaloch sa im podarilo 17-krát získať laureát prvého, druhého, tretieho stupňa, rôzne ceny poroty za interpretáciu, štylizáciu, choreografiu i reprezentovanie. Získali tiež 65-krát prvé miesto, 42-krát druhé miesto a 22-krát tretie miesto.

V úvode sa deti predstavili s choreografiou Folklórneho súboru Striebornica, pretože s ním boli vlani veľmi úspešní na európskom šampionáte – získali prvé miesto v autentickom folklóre a cenu poroty. Vedúca súboru do programu zaradila i túto choreografiu, aby si ju tanečníci mohli ešte raz zatancovať a užiť si zaslúžený potlesk. Neskôr malí tanečníci previedli niekoľko aj ocenených choreografií Strieborničky, napríklad V orešanskom kostolíčku, Šatkový z Podpoľania, Tľakaná či Jar.

Napokon Kuběnová zablahoželala Strieborničke k 20. výročiu a otočila sa smerom k deťom: „Želám vám, aby ste si užili veľa, veľa tréningov, aj veľa svalovice, lebo je užitočná, i keď sa vám to nezdá. Aby ste si užili kamarátov, veľa príjemných stretnutí, zážitkov a veľa pekných tancov a eufórie na víťazných stupienkoch, na ktoré sa, dúfam, ešte postavíte.“

K blahoželaniu sa, samozrejme, pridáva aj redakcia Piešťanského týždňa.

  (am)

342 Shares

Najnovšie správy

Centrum voľného času Ahoj v Piešťanoch zorganizovalo v stredu 8. septembra v rámci náboru do záujmových krúžkov Deň otvorených dverí.
  • 19.09.2021, 00:01
  • Mladí dnes / Piešťany
Od založenia Dobrovoľného hasičského spolku vo Vrbovom uplynulo minulý rok 140 rokov. Napriek tomu, že všetko bolo na túto významnú…
  • 19.09.2021, 00:02
  • Spravodajstvo / Región
Dnes je nedeľa 19. septembra. Tento deň je Dňom vzniku Slovenskej národnej rady. Meniny má Konštantín.
  • 18.09.2021, 23:30
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je pondelok 20. septembra. Meniny má Ľuboslav, Ľuboslava.
  • 19.09.2021, 23:30
  • Dobré ráno, Piešťany!
pondelok, 20. septembra 2021
Meniny má Ľuboslav, Ľuboslava, zajtra Matúš