Zatvorili školy, škôlky a rodičia s deťmi zaplnili úrady

  • Kraj / Piešťany / Spravodajstvo / Región
  • 10. marca 2020, 15:35

V súvislosti s výskytom koronavírusu Ústredný krízový štáb zakázal organizovanie športových, kultúrnych aj verejných podujatí na celom území štátu. Preventívne zostalo zatvorené aj množstvo školských a predškolských zariadení.

(Autor: minv.sk)

Ministerstvo vnútra však zaznamenalo veľký nárast návštev klientskych centier, do ktorých chodia ľudia aj s deťmi. „Chceme upozorniť a apelovať na občanov, že voľno v práci, škôlkach a školách neznamená, že sa majú masovo presúvať na úrady!“ zverejnilo výzvu ministerstvo vnútra.

Ministerstvo preto žiada všetkých občanov, ak to nie je naozaj nevyhnutné, aby nechodili na úrady, využili možnosti elektronického vybavovania, prípadne sa o svojich žiadostiach telefonicky informovali.

„V záujme zachovania zdravia vás, vašich blízkych a pracovníkov klientskych centier a iných úradov vás prosíme o dodržiavanie odporúčaných rád a hygieny! Žiadame občanov, aby boli zodpovední a disciplinovaní!,“ uvádza sa na stránke ministerstva vnútra.

122 Shares

Najnovšie správy

Piešťanské kúpalisko Eva spustilo svoju 86. sezónu pred viac ako dvomi týždňami. Po prvý raz návštevníci prešli jej bránami v…
  • 07.07.2020, 00:02
  • Piešťany / Spravodajstvo
V aktuálnom vydaní Piešťanského týždňa, ktorý je v predaji od utorka nájdete množstvo najmä regionálnych udalostí.  
  • 07.07.2020, 08:00
  • Piešťanský týždeň / Piešťany
utorok, 7. júla 2020
Meniny má Oliver, zajtra Ivan