Plavci z Piešťan uspeli na Veľkej cene Trnavy

Počas víkendu 22. a 23. februára sa uskutočnil 46. ročník Veľkej ceny Trnavy. Súťažilo celkom 317 plavcov z tridsiatich slovenských oddielov a klubov, pridali sa k nim aj dva z poľského Krakova.

Úspešní plavci Piešťan na pretekoch v Trnave. (Autor: D. Moravcová)

Farby ŠPK Kúpele Piešťany hájilo 20 pretekárov od žiackeho až po dorastenecký vek. Najúspešnejší bol Filip Lányi, ktorý v Open kategórii vyhral 400 voľný spôsob a po prvý raz sa mu podarilo zaplávať túto vzdialenosť pod 4 minúty. V disciplínach 200  voľný spôsob a 200 znak si vo svojich osobných rekordoch vybojoval strieborné priečky.

Olívia Ana Šprláková – Zmorová bola tiež spokojná po 400vke voľný spôsob, v ktorej sa jej v silnej konkurencii podarilo obsadiť bronzový stupienok.

V žiackych kategóriách bola najúspešnejšia Michaela Mosná, keď sa po odplávaní disciplín 100 prsia a 100 voľný spôsob postavila na zlatý stupienok.

Marko Šprlák – Zmora si svojimi bojovnými výkonmi postriebril tri štarty na 100 voľný spôsob, 100 znak a 100 motýlik v osobných rekordoch.

Tomáš Filus si svojím osobným rekordom vyplával ocenenie na bronzovom stupienku víťazov za prsiarsku stovku žiakov.

Radoslav Suchánek

0 Shares

Najnovšie správy

Občianske združenie Sofistica, ktoré prevádzkuje populárnu darovaciu facebookovú skupinu Pre jedného odpad, pre druhého poklad spustilo webovú platformu www.darovac.sk
  • 05.03.2021, 11:43
  • Piešťany / Spravodajstvo / Región
piatok, 5. marca 2021
Meniny má Fridrich, zajtra Radoslav, Radoslava