Čajky v Mechelene o prvé miesto v skupine CEWL

Piešťanské Čajky čaká vo štvrtok posledný zápas v A-skupine Stredoeurópskej ligy CEWL, keď sa predstavia na palubovke belgického Mechelenu. Oba tímy už majú istý postup na finálový turnaj Final Four a práve ich vzájomný duel rozhodne o konečnom víťazovi skupiny a následnom nasadení do finálového turnaja.

Piešťanské Čajky budú patriť k najväčším favoritkám najvyššej ženskej súťaže. © L. Duračka

Oba tímy majú pred posledným vzájomným duelom zhodnú bilanciu šiestich víťazstiev a jednej prehry. Boli to práve Piešťanské Čajky, ktoré ako jediné dokázali Mechelen poraziť, keď ho zdolali na domácej palubovke začiatkom decembra 66:55. Mechelen sa zatiaľ v kvalitnej belgickej lige nachádza na piatej priečke.

„Radi by sme zakončili skupinovú fázu víťazstvom a vybojovali si tak lepšiu pozíciu do play-off. Nečaká nás nič jednoduché, Mechelen je najmä v domácom prostredí veľmi silný. Navyše aj čas zápasu je trochu netradičný, keďže sa hrá až o 20:30, no s tým sa musíme vysporiadať,“ uviedol pred cestou do športový manažér Tomáš Horký. 

Podľa našich informácii by mal byť práve belgický Mechelen organizátorom záverečného turnaja Final FOur, ktorý sa usktutoční 28. – 29. marca. Už s istotou sa na ňom predstavia Piešťanské Čajky, Kangoeroes Mechelen a postupujúci z B-skupiny Žabiny Brno a BC Pharmaserv Marburg z Nemecka. 

14 Shares

Najnovšie správy

Piešťanskí hasiči zasahovali pri tragickom požiari v Ostrove, lovili utopené auto v potoku Dubová, asistovali zdravotníkom pri znesení pacientov do…
  • 01.12.2020, 00:02
  • Piešťany / Spravodajstvo / Región
V aktuálnom vydaní Piešťanského týždňa, ktorý je už v predaji nájdete množstvo najmä regionálnych udalostí.
  • 01.12.2020, 08:00
  • Piešťanský týždeň / Spravodajstvo
utorok, 1. decembra 2020
Meniny má Edmund, zajtra Bibiána