Čajky v Mechelene o prvé miesto v skupine CEWL

Piešťanské Čajky čaká vo štvrtok posledný zápas v A-skupine Stredoeurópskej ligy CEWL, keď sa predstavia na palubovke belgického Mechelenu. Oba tímy už majú istý postup na finálový turnaj Final Four a práve ich vzájomný duel rozhodne o konečnom víťazovi skupiny a následnom nasadení do finálového turnaja.

Piešťanské Čajky budú patriť k najväčším favoritkám najvyššej ženskej súťaže. © L. Duračka

Oba tímy majú pred posledným vzájomným duelom zhodnú bilanciu šiestich víťazstiev a jednej prehry. Boli to práve Piešťanské Čajky, ktoré ako jediné dokázali Mechelen poraziť, keď ho zdolali na domácej palubovke začiatkom decembra 66:55. Mechelen sa zatiaľ v kvalitnej belgickej lige nachádza na piatej priečke.

„Radi by sme zakončili skupinovú fázu víťazstvom a vybojovali si tak lepšiu pozíciu do play-off. Nečaká nás nič jednoduché, Mechelen je najmä v domácom prostredí veľmi silný. Navyše aj čas zápasu je trochu netradičný, keďže sa hrá až o 20:30, no s tým sa musíme vysporiadať,“ uviedol pred cestou do športový manažér Tomáš Horký. 

Podľa našich informácii by mal byť práve belgický Mechelen organizátorom záverečného turnaja Final FOur, ktorý sa usktutoční 28. – 29. marca. Už s istotou sa na ňom predstavia Piešťanské Čajky, Kangoeroes Mechelen a postupujúci z B-skupiny Žabiny Brno a BC Pharmaserv Marburg z Nemecka. 

14 Shares

Najnovšie správy

Približne mesiac trvajúca obnova detského ihriska na Javorovej ulici v Piešťanoch sa skončila. Jej výsledkom je farebné, pútavé, ale najmä…
  • 28.07.2021, 00:02
  • Piešťany / Spravodajstvo
Školy na Slovensku sa nikdy celoplošne nezavrú. Prisľúbila to na tlačovom brífingu koaličných strán poslankyňa Národnej rady SR Anna Zemanová…
  • 28.07.2021, 00:01
  • Spravodajstvo
streda, 28. júla 2021
Meniny má Krištof, zajtra Marta