Kráľ moravských piesní Jožka Černý v Piešťanoch

  • Kultúra a spoločnosť / Podujatia
  • 13. februára 2020, 10:00

Kráľ moravských ľudových piesní Jožka Černý príde v marci do Domu umenia Piešťany. Jeho koncert spolu s cimbalovou muzikou Gracia sa uskutoční vo štvrtok 5. marca o 19.00 h.

Koncert sa uskutoční 5. marca v Dome umenia. (Autor: red)

Jožka Černý spieva svojím srdcom. Má neobvyklý rozsah a farbu hlasu a piesne v jeho podaní sa stali legendami – Za tú horú, za vysokú, Když sem šel z Hradišťa atď. Je nositeľom šiestich platinových a siedmich zlatých platní. V repertoári má české, moravské a slovenské ľudové piesne, ktoré úspešne odovzdáva poslucháčom.

Cimbalové zoskupenie Gracia spolupracuje s Jožkom Černým už takmer 20 rokov. Nástrojové obsadenie súboru vychádza z tradície moravskej ľudovej hudby: klarinet, husle, viola, kontrabas a cimbal. Výsledkom tejto inštrumentálnej zostavy je bohatá hudobná farebnosť. Prelínajú sa rozmanité hudobné štýly interpretované prostredníctvom hudobnej tradície našich predkov.

Vstupenky si môžete zakúpiť v pokladni Domu umenia alebo cez www.ticketportal.sk. 

(inz)

Súťaž: Vyhrajte lístky na Jožku Černého

Zapojte sa do súťaže a vyhrajte vstupenky na koncert Jožku Černého a cimbalovej muziky Gracia, ktorý sa bude konať 5. marca v Dome umenia Piešťany. Vyhrať vstupenky môžete zaslaním SMS v tvare: win(medzera)cerny(medzera)telefónne číslo na skrátené číslo 6660 do nedele 23. februára do 20.00 h. Cena spätnej SMS je 1,20 € s DPH.

Jedného výhercu, ktorý získa dve vstupenky, budeme telefonicky kontaktovať. Službu SMS poskytuje A SMS, s.r.o.

0 Shares

Najnovšie správy

piatok, 4. decembra 2020
Meniny má Barbora, zajtra Oto