Piešťanci v reprezentačných výberoch

Počas reprezentačnej prestávky sa konali akcie všetkých mládežníckych výberov Slovenska. V kategórii U16 a U15 mali zastúpenie aj Piešťany.

Piešťanec Roman Sýkora vedie v reprezentácii do 16 rokov aj svojho syna Adama. © SZĽH

V hokejovej reprezentácii SR do 16 rokov sa predstavili Sýkorovci. Hlavný tréner výberu Roman Sýkora mal vo svojom kádri aj syna Adama a spoločne sa predstavili na Turnaji štyroch krajín vo Švajčiarsku. V celkovom poradí podujatia tak mladí Slováci obsadili druhé miesto za Bieloruskom. Na ďalších priečkach sa umiestnilo Švajčiarsko a Lotyšsko. Adam Sýkora za do štatistík zapísal jedným gólom v poslednom stretnutí proti Lotyšsku.

Cieľom na turnaji bolo vyhrať ho. Prvý zápas proti domácim sme odohrali dobre. Ale v piatok sme to s Bieloruskom nezvládli a proti Lotyšsku aj napriek vysokej výhre som čakal viac. Vieme, kde nás tlačí topánka a budeme s chlapcami pracovať. Pokiaľ na určitých bodoch v prípade chlapcov nebudeme pracovať, tak môže o dva roky nastať problém,“ vyjadril sa tréner Roman Sýkora.   

Klapica a Končír v reginálnom výbere

Slovenský zväz ľadového hokeja organizoval v Ružomberku, Nitre, Spišskej Novej Vsi a v Púchove ďalšie kolo regionálnych turnajov hráčov do 15 rokov. Turnaje sa uskutočnili v nedeľu 9. Februára a z hokejového klubu HK Havrani Piešťany sa do výberu „stredozápad“ dostali dvaja adepti – Andrej Klapica a Andrej Končír.

Cieľom turnajov je umožniť hráčom vo vyšších vekových kategóriách odohrať väčšie množstvo kvalitných zápasov ako umožňuje dlhodobá žiacka časť a stretnúť sa s výkonnostne podobnými družstvami na medziregionálnej úrovni.

42 Shares

Najnovšie správy

Dnes je piatok 4. decembra. Tento deň je Sviatkom sv. Barbory, patrónky baníkov a delostrelcov. Meniny má Barbora, Barbara.
  • 03.12.2020, 23:30
  • Dobré ráno, Piešťany!
Polícia upozorňuje účastníkov premávky, aby zvýšili opatrnosť na cestách a prispôsobili svoju jazdu poveternostným podmienkam a stavu vozovky. Zároveň žiada…
  • 03.12.2020, 08:52
  • Spravodajstvo
piatok, 4. decembra 2020
Meniny má Barbora, zajtra Oto