Piešťanci v reprezentačných výberoch

Počas reprezentačnej prestávky sa konali akcie všetkých mládežníckych výberov Slovenska. V kategórii U16 a U15 mali zastúpenie aj Piešťany.

Piešťanec Roman Sýkora vedie v reprezentácii do 16 rokov aj svojho syna Adama. © SZĽH

V hokejovej reprezentácii SR do 16 rokov sa predstavili Sýkorovci. Hlavný tréner výberu Roman Sýkora mal vo svojom kádri aj syna Adama a spoločne sa predstavili na Turnaji štyroch krajín vo Švajčiarsku. V celkovom poradí podujatia tak mladí Slováci obsadili druhé miesto za Bieloruskom. Na ďalších priečkach sa umiestnilo Švajčiarsko a Lotyšsko. Adam Sýkora za do štatistík zapísal jedným gólom v poslednom stretnutí proti Lotyšsku.

Cieľom na turnaji bolo vyhrať ho. Prvý zápas proti domácim sme odohrali dobre. Ale v piatok sme to s Bieloruskom nezvládli a proti Lotyšsku aj napriek vysokej výhre som čakal viac. Vieme, kde nás tlačí topánka a budeme s chlapcami pracovať. Pokiaľ na určitých bodoch v prípade chlapcov nebudeme pracovať, tak môže o dva roky nastať problém,“ vyjadril sa tréner Roman Sýkora.   

Klapica a Končír v reginálnom výbere

Slovenský zväz ľadového hokeja organizoval v Ružomberku, Nitre, Spišskej Novej Vsi a v Púchove ďalšie kolo regionálnych turnajov hráčov do 15 rokov. Turnaje sa uskutočnili v nedeľu 9. Februára a z hokejového klubu HK Havrani Piešťany sa do výberu „stredozápad“ dostali dvaja adepti – Andrej Klapica a Andrej Končír.

Cieľom turnajov je umožniť hráčom vo vyšších vekových kategóriách odohrať väčšie množstvo kvalitných zápasov ako umožňuje dlhodobá žiacka časť a stretnúť sa s výkonnostne podobnými družstvami na medziregionálnej úrovni.

42 Shares

Najnovšie správy

Aj napriek tohtoročnej veľmi miernej zime sa pri piešťanskom OD Prior naďalej môžete korčuľovať na mobilnej ľadovej ploche. V prevádzke…
  • 20.02.2020, 19:00
  • Piešťany
Dnes je sobota 22. februára. Tento deň je Medzinárodným dňom skautiek a Európskym dňom obetí zločinu. Meniny má Etela.
  • 22.02.2020, 00:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je piatok 21. februára. Tento deň je Medzinárodným dňom turistických sprievodcov a Medzinárodným dňom materského jazyka. Meniny má Eleonóra.
  • 21.02.2020, 00:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
sobota, 22. februára 2020
Meniny má Etela, zajtra Roman, Romana