Parádny karneval aj s vodopádmi konfiet

  • Kultúra a spoločnosť / Nezaradené / Reportáž / Spravodajstvo
  • 9. februára 2020, 08:11

Do kultúrneho domu v Krakovanoch sa v sobotu 8. februára ponáhľali princezné, kovboji, pištolníci aj rytieri, žabky, vodníci, všelijaké zvieratká a rozprávkové bytosti.


Aj tatinovia sa tešili zo svojich "princov a princezničiek." (Autor: Viera Dusíková)

V sprievode rodičov a starých rodičov prišli, aby sa spolu so svojimi rovesníkmi aj učiteľkami zabavili, zatancovali a ponaháňali. Nechýbal pestrý program, zábavné tančeky, bohatá tombola, šou Tomíka aj hudba z produkcie DJ Romana.

Dievčatká boli jedna krajšia od druhej. Foto Viera Dusíková

Na pomaškrtenie a naplnenie bruška tu boli  všelijaké dobroty čo im upiekli maminy, babičky a iné šikovné gazdinky.  Jedla, pitia, dobrej nálady, tanca, hier a muziky tu zažil každý, kto sa chcel baviť. Vzduchom lietali konfety, pristávali ako farebné vločky na parkete a detičky ich ešte potom zbierali a vyhadzovali do vzduchu.  Vodopády farebných konfiet padali na všetkých.

V zápale fotenia sa nám pritrafilo, že sme nechtiac stúpili na rúčku malého piráta z Karibiku. „Prepáč, moje zlatko,“ povedali sme mu. „Nič ma nebolí a ja nie som žiadne tvoje zlatko,“ odpálil nás s rozžiareným úsmevom nebojácny pirát, ostošesť prežúvajúc žuvačku. Jeho kamarát išiel prasknúť od smiechu. Podarená partia.

Chlapci – ako chlapi, z ničoho si nič nerobili a zo všetkíého mali psinu. Foto V. Dusíková

Opäť sa potvrdilo, že ak sa spojí sila lásky, ktorá dáva bez nároku na odmenu, spôsobí to obrovskú radosť obdarovaným. V tomto prípade sa spojilo Združenie rodičov pri Materskej škole v Krakovanoch a kolektív Materskej školy v Krakovanoch a spoločnými silami pripravili pre detičky parádny karneval, na ktorý isto budú ich ratolesti spomínať aj po rokoch. Pripomenú im to aj originálne ceny v tombole, ktoré vyhrali tí najšťastnejší. A krakovianske ženičky isto nezabudnú, koľko konfiet bolo treba po karnevale povysávať. Ale čo by človek neurobil pre tých, čo miluje?

133 Shares
Súvisiace články

Najnovšie správy

piatok, 4. decembra 2020
Meniny má Barbora, zajtra Oto