Opitý Bratislavčan jazdil v protismere

Polícia zadržala muža, ktorý včera v noci ohrozoval vodičov na rýchlostnej ceste R1. Podľa polície, viacerí vodiči zareagovali správne a ihneď kontaktovali linku 158. Policajti PMJ ho s autom Ford Fiesta zaregistrovali na rýchlostnej ceste, ako sa rúti v protismere do mesta Trnava.

V dychu vodičovi namerali 0,87 mg/l čo je 1,81 promile. (Autor: KrPZ Trnava)

Vozidlo zablokovali a vodiča podrobili dychovej skúške na alkohol. V dychu mu namerali 0,87 mg/l čo je 1,81 promile. 53 ročný Bratislavčan policajtom povedal, že chcel ísť tankovať do Trnavy a keď na rýchlostnej ceste zistil, že zle odbočil, tak to stočil do protismeru. Policajti ho predviedli na policajnú stanicu. Polícia vyšetruje tento prípad ako prečin všeobecného ohrozenia z nedbanlivosti.

JAZDA V PROTISMERE

VODIČI NA R1 ZAŽILI ZDESENIEBRATISLAVČAN JAZDIL NA R1 V PROTISMERE S TAKMER 2 PROMILEPolícia zadržala muža, ktorý včera v noci ohrozoval vodičov na rýchlostnej ceste R1. Viacerí vodiči zareagovali správne a ihneď kontaktovali linku 158. Policajti PMJ ho s autom Ford Fiesta zaregistrovali na rýchlostnej ceste, ako sa rúti v protismere do mesta Trnava. Vozidlo zablokovali a vodiča podrobili dychovej skúške na alkohol. V dychu mu namerali 0,87 mg/l čo je 1,81 promile. 53 ročný Bratislavčan policajtom povedal, že chcel ísť tankovať do Trnavy a keď na rýchlostnej ceste zistil, že zle odbočil, tak to stočil do protismeru. Policajti ho predviedli na policajnú stanicu. Polícia vyšetruje tento prípad ako prečin všeobecného ohrozenia z nedbanlivosti. Zákon stanovuje v tomto prípade trestnú sadzbu až do troch rokov. Polícia dôrazne žiada vodičov, aby nebrali alkohol za volantom na ľahkú váhu. Aj v tomto prípade nebolo od nešťastia ďaleko. Myslite na následky skôr, ako začnete konať.

Uverejnil používateľ Polícia SR – Trnavský kraj Utorok 4. februára 2020

Zákon stanovuje v tomto prípade trestnú sadzbu až do troch rokov.

26 Shares

Najnovšie správy

Dnes je nedeľa 29. novembra. Tento deň je Medzinárodným dňom solidarity s ľuďmi Palestíny. Meniny má dnes Vratko.
  • 29.11.2020, 00:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
nedeľa, 29. novembra 2020
Meniny má Vratko, zajtra Andrej, Ondrej