Letisko Piešťany získalo ďalšiu destináciu. Turisti budú prilietať z Tel Avivu

Piešťany získali pre letnú sezónu pravidelné letecké spojenie s izraelským Tel Avivom. Prví návšetvníci z Izraela priletia do Piešťan 6. mája, leteckú linku bude v období máj až september prevádzkovať cestovná kancelária Ophir Tour. V tomto roku budú pokračovať aj letné charterové lety do egyptskej Hurghady a tureckej Antalye.

(Autor: ttsk)

„Piešťany majú potenciál byť úspešným regionálnym letiskom, ktoré môže byť atraktívne aj pre zahraničné spoločnosti. Kým minulý rok sme začali z Piešťan lietať do dovolenkových destinácií v Egypte a Turecku, teraz budú turisti lietať k nám. Tento úspech je výsledkom spolupráce župy, letiska, Kúpeľov Piešťany a ďalších subjektov v cestovnom ruchu,“ povedal trnavský župan Jozef Viskupič. Novou „incomingovou“ linkou napĺňa podľa neho spoločnosť Letisko Piešťany rozvojovú funkciu v regióne.

Záchrana a „rozlietanie“ piešťanského letiska bola pred krajskými voľbami v roku 2017 jedna z volebných priorít. Predtým Trnavský samosprávny kraj ako majoritný akcionár navrhoval likvidáciu spoločnosti Letisko Piešťany.

V roku 2019 zaznamenalo piešťanské letisko enormný nárast cestujúcich. Kým v roku 2018 vybavilo len 768 cestujúcich, v roku 2019 ich bolo 10 500. Rástli aj tržby spoločnosti Letisko Piešťany. Kým v roku 2018 boli na úrovni 340-tisíc eur, vlani už prekročili 551-tisíc eur.

SITA

245 Shares

Najnovšie správy

Dnes je nedeľa 29. novembra. Tento deň je Medzinárodným dňom solidarity s ľuďmi Palestíny. Meniny má dnes Vratko.
  • 29.11.2020, 00:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
nedeľa, 29. novembra 2020
Meniny má Vratko, zajtra Andrej, Ondrej