Najlepší z recitačnej súťaže Šaliansky Maťko pôjdu na kraj

  • Mladí dnes / Kultúra a spoločnosť / Školy / Piešťany
  • 1. februára 2020, 00:01

Tradične sa aj tento rok konalo v Centre voľného času Ahoj v Piešťanoch okresné kolo súťaže v prednese slovenskej povesti – Šaliansky Maťko Jozefa Cígera Hronského.

Recitátori sa na súťaž aj patrične obliekli, tu sú tí najlepší.

Okresného kola sa zúčastnilo 23 detí. Učitelia a rodičia mali možnosť vypočuť si krásne povesti v podaní mladých recitátorov. Deti sa do prednesu dokázali vžiť a vcítiť, niektorí mali dokonca oblečené ľudové odevy súvisiace s témou povesti.

Súťažilo sa v troch kategóriách. V prvej, ktorej sa zúčastňujú žiaci druhých a tretích ročníkov základných škôl, porota prvé miesto udelila Martine Žlnayovej zo ZŠ Brezová. Na druhej priečke skončil Maroš Talpaš (ZŠ Mojmírova), na tretej Hana Štefaníčková (Cirkevná spojená škola).

V druhej kategórii, v ktorej súťažia žiaci štvrtých a piatych tried, sa na prvom mieste umiestnil Ľudomil Minek (ZŠ Brezová). Druhá skončila Klára Halová (ZŠ Mojmírova) a tretia Hana Rybanská (ZŠ F. E. Scherera).

V tretej kategórii žiakov šiestych a siedmych ročníkov základných škôl a prvých dvoch ročníkov osemročných gymnázií  sa na prvej priečke umiestnil Jakub Chovanec (ZŠ Rakovice). Strieborný prednes mala Barbora Baranovská (ZŠ Mojmírova), na treťom mieste bol Alexander Barborík (ZŠ M. R. Štefánika).

Všetkým postupujúcim želáme veľa úspechov v krajskom kole.

30 Shares

Najnovšie správy

Dnes je sobota 22. februára. Tento deň je Medzinárodným dňom skautiek a Európskym dňom obetí zločinu. Meniny má Etela.
  • 22.02.2020, 00:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je piatok 21. februára. Tento deň je Medzinárodným dňom turistických sprievodcov a Medzinárodným dňom materského jazyka. Meniny má Eleonóra.
  • 21.02.2020, 00:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
Aj napriek tohtoročnej veľmi miernej zime sa pri piešťanskom OD Prior naďalej môžete korčuľovať na mobilnej ľadovej ploche. V prevádzke…
  • 20.02.2020, 19:00
  • Piešťany
sobota, 22. februára 2020
Meniny má Etela, zajtra Roman, Romana