Najlepší z recitačnej súťaže Šaliansky Maťko pôjdu na kraj

  • Mladí dnes / Kultúra a spoločnosť / Školy / Piešťany
  • 1. februára 2020, 00:01

Tradične sa aj tento rok konalo v Centre voľného času Ahoj v Piešťanoch okresné kolo súťaže v prednese slovenskej povesti – Šaliansky Maťko Jozefa Cígera Hronského.

Recitátori sa na súťaž aj patrične obliekli, tu sú tí najlepší.

Okresného kola sa zúčastnilo 23 detí. Učitelia a rodičia mali možnosť vypočuť si krásne povesti v podaní mladých recitátorov. Deti sa do prednesu dokázali vžiť a vcítiť, niektorí mali dokonca oblečené ľudové odevy súvisiace s témou povesti.

Súťažilo sa v troch kategóriách. V prvej, ktorej sa zúčastňujú žiaci druhých a tretích ročníkov základných škôl, porota prvé miesto udelila Martine Žlnayovej zo ZŠ Brezová. Na druhej priečke skončil Maroš Talpaš (ZŠ Mojmírova), na tretej Hana Štefaníčková (Cirkevná spojená škola).

V druhej kategórii, v ktorej súťažia žiaci štvrtých a piatych tried, sa na prvom mieste umiestnil Ľudomil Minek (ZŠ Brezová). Druhá skončila Klára Halová (ZŠ Mojmírova) a tretia Hana Rybanská (ZŠ F. E. Scherera).

V tretej kategórii žiakov šiestych a siedmych ročníkov základných škôl a prvých dvoch ročníkov osemročných gymnázií  sa na prvej priečke umiestnil Jakub Chovanec (ZŠ Rakovice). Strieborný prednes mala Barbora Baranovská (ZŠ Mojmírova), na treťom mieste bol Alexander Barborík (ZŠ M. R. Štefánika).

Všetkým postupujúcim želáme veľa úspechov v krajskom kole.

30 Shares

Najnovšie správy

Pandémia koronavírusu prerušila možnosť prezrieť si výstavu, ktorú Balneologické múzeum Imricha Wintera v Piešťanoch otvorilo ešte v chladných mesiacoch. Záujemcovia…
  • 31.05.2020, 00:01
  • Kultúra a spoločnosť / Piešťany
Dnes je nedeľa 31. mája. Tento deň je Dňom otvárania studničiek a Svetovým dňom bez tabaku (WHO). Meniny má Petronela,…
  • 31.05.2020, 00:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
Polícia vyšetruje okolnosti a príčiny nehody, ktorá sa stala dnes poobede pri obci Dolné Trhovište, okr. Hlohovec. 55 ročný Bratislavčan,…
  • 30.05.2020, 20:23
  • Spravodajstvo
nedeľa, 31. mája 2020
Meniny má Petronela, zajtra Žaneta