Kolářová a Kolárik reprezentovali SR na majstrovstvách Európy

  • Vodné pólo / Šport
  • 29. januára 2020, 09:49

Slovenská ženská reprezentácia vo vodnom póle, ktorej členkou je Tamara Kolářová z Piešťan sa s majstrovstvami Európy v Budapešti rozlúčia prehrou v súboji o konečné 7. miesto. Zverenkyne trénera Milana Henkricha v sobotu popoludní podľahli výberu Francúzska 8:17 a v na turnaji obsadili 8. priečku.

Tamara Kolářová skončila s ženským výberom ôsma. © MTI

Ide o najlepšie umiestnenie Sloveniek na ME, keďže v Budapešti štartovali na tomto fóre prvýkrát po dlhých 27 rokoch a v Sheffielde 1993 nezískali ani bod.

Slovenské reprezentantky na ME 2020 v základnej A-skupine zaznamenali prehry s Ruskami, Maďarkami a Grékyňami, potom zdolali Srbky aj Chorvátky a postúpili do štvrťfinále. V boji o semifinále podľahli Holanďankám 2:22, potom nestačili ani na Talianky 4:16 a v sobotu aj Francúzky 8:17.

Prienik do play-off na ME by pre Slovenky mal znamenať postup na celosvetovú kvalifikáciu o postup na OH 2020 do japonského Tokia, ktorá by sa mala konať počas tohtoročnej jari. Olympijskú miestenku získajú aj víťazky ME v Budapešti.

Slovenská mužská reprezentácia vo vodnom póle, za ktorú hral aj piešťanský vodnopólista Martin Kolárik prehrala v stredajšom zápase na majstrovstvách Európy v Budapešti s výberom Francúzska 6:9 a na turnaji obsadila konečnú 14. priečku. Slováci zopakovali svoje umiestnenie z predchádzajúceho kontinentálneho šampionátu, v Barcelone 2018 obsadili tiež štrnáste miesto. Maximom Slovákov na tomto fóre je 7. pozícia z ME 2003.

121 Shares

Najnovšie správy

Ak ste sa niekedy prechádzali centrom Piešťan na Štedrý deň v čase, kedy už zamestnanci opustili prevádzky a ľudia dokončujú…
  • 24.10.2020, 15:54
  • Piešťany
sobota, 24. októbra 2020
Meniny má Kvetoslava, zajtra Aurel