Zachraňovali aj mačku na strome

  • Piešťany / Spravodajstvo / Región
  • 28. januára 2020, 13:05

Piešťany, Dubovany, Banka, Drahovce aj Šterusy zažili výjazdy piešťanských hasičov. Tí pílili popadané stromy, asistovali pri nehodách, zachraňovali ľudí aj mačku na strome.


Stromy na Červenej veži, ktoré prevísali nad cestou, hasiči odstránili. (Autor: KR HaZZ Trnava)

V utorok 21. januára vyrážali hasiči do Dubovian, aby sa dostali do zamknutého rodinného domu, kde oslobodili chorú osobu a odovzdali ju záchranárom.

V ten istý deň na vysokom ihličnane na Teplickej ulici v Piešťanoch sedela už dlhší čas mačka. Pretože nedokázala sama zliezť, obyvateľka požiadala o pomoc hasičov. Tí nešikovné stvorenie zniesli dolu.

Dva nebezpečné stromy, ktoré sa nakláňali nad cestou pod Červenou vežou smerom na Ratnovce, spílili a odstránili príslušníci HaZZ v stredu 22. januára pomocou motorovej píly.

V Drahovciach sa zrazilo osobné auto s dodávkou vo štvrtok 23. januára ráno. Pri nehode boli dvaja účastníci nehody ľahko zranení, postarali sa o nich záchranári. Hasiči vykonali potrebné opatrenia a vymedzili úsek kužeľmi.

Hasičov zavolali v nedeľu 26. januára aj na Kukorelliho ulicu v Piešťanoch, kde mala byť v byte zamknutá žena. Neozývala sa manželovi, ktorý mal o ňu strach. Hasiči šli za ňou po rebríku cez balkón. Stačilo len zabúchať, ona sa zobudila a byt odomkla.

V pondelok ráno vyrážali príslušníci HaZZ do Šterús, kde sa na ceste nachádzal odlomený konár stromu. Zaprelo do neho auto, ktoré stálo poškodené o kus ďalej. Hasiči konár odstránili z cesty.

22 Shares

Najnovšie správy

streda, 30. septembra 2020
Meniny má Jarolím, zajtra Arnold