V deťoch drieme fantázia i talent

Ukázali, čo sa v priebehu prvých mesiacov aktuálneho školského roka naučili. Žiaci výtvarného odboru Súkromnej základnej umeleckej školy v Piešťanoch, ktorých vedie dvojica učiteliek Kristína Bartošeková a Miriam Mikušecová, vystavili svoje diela v Elektrárni. Vernisážou odštartovali výstavu, ktorá potrvá do konca januára.

Inšpiráciu deti čerpali aj z rôznych kútov Piešťan. foto: autor

Deti v sprievode hrdých rodičov prichádzali na vernisáž v utorok 14. januára. A prišlo ich toľko, že mnohí ani nestihli doraziť včas. Široko-ďaleko boli všetky miesta na parkovanie obsadené a rodičia krúžili po okolí a hľadali, kde svoje tátoše ponechajú.

V priestore galérie Elektrárne Piešťany sa vynímali obrazy s najrôznejšími námetmi. Medzi maľbami a kresbami nechýbala príroda, množstvo stromov, kvety, ale aj architektúra, kultúrne pamiatky, zvieratá a ďalšie. Okrem obrazov sa na výstave vynímajú i trojrozmerné diela, kde mladé talenty pri ich tvorbe využili okrem iného recyklované materiály ako noviny či toaletné rolky.

Na stoloch stáli anjelici, zimná tematika priniesla čiapky a kto sa bojí hadov, iste na chvíľu na svoj strach zabudol, lebo zbierka piatich farebných plazov nepôsobila ani trochu odstrašujúco.

Na diela sa prišli pozrieť rodičia, starí rodičia, tety a ujovia, ktorí si výtvory svojich ratolestí zvečňovali mobilmi a fotoaparátmi. Vernisáž spríjemňovali deti z hudobného odboru, ktoré zaspievali niekoľko piesní, kým si návštevníci prezerali práce.

(am)

6 Shares

Najnovšie správy

Polícia zadržala po útoku päť osôb. Piešťanská polícia obvinila štyroch mužov z výtržníctva a najstaršieho, 35 ročného muža aj z…
  • 22.10.2020, 14:37
  • Piešťanský týždeň / Nezaradené / Spravodajstvo / Región
štvrtok, 22. októbra 2020
Meniny má Sergej, zajtra Alojzia