Hoši od Bobří řeky

  • Kultúra a spoločnosť / Knihy
  • 19. januára 2020, 08:00

Hovorí sa, že na Slovensku už takmer každý píše, ale, bohužiaľ, takmer nikto nečíta. Aby ste sa dokázali orientovať v labyrinte vydávanej literatúry, ponúkame vám literárny tip, knižnú ochutnávku na tento týždeň.

(Autor: Artforum)

Vydavateľstvo Albatros pripravilo jubilejné 20. vydanie legendárneho románu Jaroslava Foglara – Hoši od Bobří řeky. Čitateľ dostáva do rúk zberateľské vydanie podľa rukopisu prvého knižného vydania z roku 1937 s úžasnými ilustráciami Zdeňka Buriana a drobnými kresbami Jaroslava Foglara. Kniha obsahuje i rozsiahly doslov, obrazové prílohy a podrobnú edičnú poznámku. Kultový román Hoši od Bobří řeky je príbehom o skautských výpravách, nezištnom priateľstve a prekonávaní seba samého pri získavaní bobríkov. Dvanásti chlapci vytvoria oddané bratstvo, dokážu sa skvele dopĺňať. Hlava partie Rikitan dokáže prostredníctvom hier viesť chlapcov k múdrosti, fyzickej sile aj mravnosti. Chlapci spoznávajú prírodu, zažívajú neuveriteľné dobrodružstvá a stávajú sa skutočnými priateľmi.

Ivana Papcunová

13 Shares

Najnovšie správy

Dnes je pondelok 25. mája. Tento deň je Sviatkom sv. Urbana – patróna vinohradníkov, Medzinárodným dňom nezvestných detí a Dňom…
  • 25.05.2020, 00:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
pondelok, 25. mája 2020
Meniny má Ela, zajtra Urban