Vo Vrbovom zrenovovali rehabilitačné oddelenie

Nemocnici Alexandra Wintera sa podarilo zrenovovať fyziatricko-rehabilitačné oddelenie vo Vrbovom. Pacienti nemusia za procedúrami dochádzať až do Piešťan a v nepriaznivom zdravotnom stave tráviť hodiny cestovaním.

Na rehabilitačnom pracovisku slávnostne prestrihli pásku. foto: autor

Rehabilitácia po operácii, zákroku, ale aj zranení či iných ťažkostiach je mimoriadne dôležitá súčasť rekonvalescencie a môže sa pokojne natiahnuť aj na mesiac. Pacienti na rehabilitáciu dochádzajú denne, a to pre tých, ktorí majú ťažkosti s pohybom, znamená komplikácie s presunom do zdravotníckeho zariadenia.

Nemocnica A. Wintera chcela zjednodušiť prístup k rehabilitáciám pacientom, ktorí nie sú priamo z Piešťan, ale bývajú vo Vrbovom a okolitých obciach. Po novom nemusia dochádzať do kúpeľného mesta do nemocnice či na polikliniku, ale rehabilitáciu môžu absolvovať vo Vrbovom.

„Je tu to najdôležitejšie – stôl, kde sa vykonáva individuálny telocvik. Čo sa týka fyzikálnej liečby, máme moderné prístroje na podávanie rôznych foriem elektroterapie, ďalej dve formy ultrazvukov, polarizované svetlo a magnetoterapiu,“ povedal Martin Riška, primár fyziatricko-rehabilitačného oddelenia piešťanskej nemocnice, ku ktorému budú naďalej jednorazovo prichádzať pacienti na stanovenie plánu rehabilitácie, ale následné procedúry už absolvujú v nimi zvolenom pracovisku.

Prístroje chválila aj vedúca fyzioterapeutka Jana Stanová: „Máme k dispozícii pulzný ultrazvuk, ktorý sa dá priamo pripevniť na telo pacienta. Počas procedúry teda nemusí byť neustále prítomný fyzioterapeut.“ Vo Vrbovom bude pôsobiť jeden pracovník, ktorý sa môže venovať ďalšiemu pacientovi, kým inému bude ultrazvuk pôsobiť.

Vedúca fyzioterapeutka tiež priblížila, že pacienti prichádzajú s najrôznejšími problémami, týkajúcimi sa chrbtice, kĺbov, sú to poúrazové a pooperačné stavy, ale i ľudia s degeneratívnymi ochoreniami.

Na zrenovovanie oddelenia okrem nemocnice prispeli aj vrbovská a trebatická samospráva.

(am)

114 Shares

Najnovšie správy

Dnes je štvrtok 3. decembra. Tento deň je Sviatkom sv. Františka Xaverského, patróna diela šírenia viery (misionárov) a Medzinárodným dňom…
  • 02.12.2020, 23:30
  • Dobré ráno, Piešťany!
Niektoré sú otvorené od minulého týždňa, iné o čosi dlhšie. Každá z nich však ponúka čosi, čo by vás mohlo…
  • 03.12.2020, 00:02
  • Kultúra a spoločnosť / Výstavy / Piešťany
Polícia upozorňuje účastníkov premávky, aby zvýšili opatrnosť na cestách a prispôsobili svoju jazdu poveternostným podmienkam a stavu vozovky. Zároveň žiada…
  • 03.12.2020, 08:52
  • Spravodajstvo
Spravidla vždy, keď z redakcie odchádzam domov, do piešťanskej Kanady, zastavím sa na Teplickej ulici, kde oproti bývalému pionierskemu domu,…
  • 02.12.2020, 19:20
  • Piešťanský týždeň / Reportáž / Spravodajstvo
štvrtok, 3. decembra 2020
Meniny má Oldrich, zajtra Barbora