Arriva do Prahy nejazdí, na trať sa vráti na jar

Už od začiatku roka je pozastavené vlakové spojenie medzi Nitrou a Prahou. Vlak spoločnosti Arriva, ktorý mestá spájal počas uplynulých troch rokov a zastavoval aj v Piešťanoch, znamenal pre cestujúcich z kúpeľného mesta pohodlnú prepravu do oboch smerov. Teraz je však čas na modernizáciu.


Vlakové spojenie Nitry, Piešťan a Prahy fungovalo od decembra 2016. (Autor: https://arriva.sk/)

„Obdobie januára a februára, keď linku využíva menej cestujúcich, venujeme stabilizácii nášho vozového parku, vykonaniu potrebnej údržby a doplneniu vlakovej flotily. Predaj cestovných lístkov sme pozastavili. Cestujúcim, ktorí si už lístok na vlak s odchodom po 30. decembri zakúpili, peniaze vrátime. Cestujúcim sa za obmedzenie ospravedlňujeme,“ povedala Petra Helecz, riaditeľka pre obchod a komunikáciu spoločností ARRIVA na Slovensku.

Vlakové spojenie Nitry, Piešťan a Prahy fungovalo od decembra 2016, a kým spočiatku jazdil jeden vlak v každom smere počas pracovných dní a dva počas víkendov, koncom minulého roka boli spoje posilnené na dva vlaky v každom smere denne. Aktuálne je spojenie nahradené autobusmi.

V prípade akýchkoľvek otázok súvisiacich s vrátením cestovných lístkov a zaplateného cestovného je potrebné kontaktovať zákaznícke centrum Arriva v Českej republike telefonicky na čísle +420 725 100 725 alebo e-mailom na info@arriva.cz.

Z Piešťan sa vlakom do hlavného mesta Českej republiky dostanete aj v súčasnosti bez prestupu, no využiť musíte inú trasu aj iného prepravcu. Spoločnosť RegioJet 15. decembra 2019 predĺžila svoju medzinárodnú vlakovú linku Praha – Brno – Bratislava cez Trnavu, Piešťany a Trenčín do Žiliny. Podľa hovorcu Holdingu Student Agency a RegioJet Aleša Ondrůja jeden pár vlakových spojov odchádza ráno okolo šiestej zo Žiliny v smere Bratislava, Brno, Praha, v popoludňajších a večerných hodinách potom prichádza v opačnom smere.

Pre cestujúcich z Piešťan to znamená, že vlak do Prahy z kúpeľného mesta odchádza o 7.26 h, pričom cesta trvá 5 hodín a 16 minút. Z Prahy prichádza do Piešťan o 19.57 h, pričom táto jazda trvá približne štyri a pol hodiny.

88 Shares

Najnovšie správy

Dnes je pondelok 26. septembra. Tento deň je Európskym dňom jazykov a Svetovým dňom mlieka v školách. Meniny má Edita.
  • 25.09.2022, 23:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je nedeľa 25. septembra. Meniny má Vladislav, Vladislava.
  • 24.09.2022, 23:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je utorok 27. septembra. Tento deň je Svetovým dňom cestovného ruchu a Dňom železničiarov. Meniny má Cyprián.
  • 26.09.2022, 23:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
Niektoré samosprávy skrášľujú svoje najnavštevovanejšie ulice a pešie zóny kvetinovými inštaláciami zavesenými na verejnom osvetlení, iné sa venujú len tradičným…
  • 25.09.2022, 23:01
  • Piešťany / Spravodajstvo
utorok, 27. septembra 2022
Meniny má Cyprián, zajtra Václav