Silvestrovské oslavy bez utekáčov

Každoročný apel na ľudí, aby si svoje štvornohé chlpáče pred koncom roka poriadne zabezpečili a zamedzili tak riziku, že sa zľaknú petárd a utečú, padol na úžitok. Žiadni silvestrovskí utečenci do piešťanského útulku nepribudli.

Spike bol medzi sviatkami odobraný zo zlých podmienok. Foto: Útulok Piešťany

December bol pre piešťanské regionálne centrum Slobody zvierat plodným, čo sa množstva potravy týka. Ľudia chceli svojou troškou prispieť a pomôcť opusteným zvieratám. „Ľudia stále chodili a nosili krmivo i rôzne veci. Všetkým veľmi pekne ďakujeme. Boli sme ozaj milo prekvapení a potešení,“ povedala nám riaditeľka útulku Ľubomíra Baleková, podľa ktorej sú teraz v organizácii zásobení aj na niekoľko mesiacov.

Našťastie, počas silvestrovských osláv nemuseli pracovníci riešiť žiadne odchyty zľaknutých a zatúlaných zvierat. „Musíme opäť pochváliť Piešťancov, že si svoje zvieratká zabezpečili. Mali sme prírastky skôr do konca roka, pričom pribudlo šesť psíkov, z toho len traja utekáči medzi sviatkami. Po Silvestri neevidujeme žiaden prírastok,“ prezradila riaditeľka.

Ak by ste však narazili na opusteného psa, v tomto období možno i vyhodený živý darček, pomôžte mu dostať sa do tepla a k potrave. Kontaktujte útulok, mestskú políciu alebo mestský, respektíve obecný úrad. Obec a polícia sú zo zákona povinné zabezpečiť odchyt zvieraťa a jeho umiestnenie do karantény či útulku. Ak však z nejakého dôvodu nechcú byť tieto orgány nápomocné, kontaktujte priamo útulok.

Fotografiu nájdeného zvieraťa treba hneď poslať útulku e-mailom, smskou alebo cez Facebook, kde ho môžu okamžite zdieľať. Uveďte lokalitu nálezu a telefonický kontakt. Ak je v blízkosti veterinár, dajte skontrolovať čip zvieraťa.

173 Shares

Najnovšie správy

Niektoré samosprávy skrášľujú svoje najnavštevovanejšie ulice a pešie zóny kvetinovými inštaláciami zavesenými na verejnom osvetlení, iné sa venujú len tradičným…
  • 25.09.2022, 23:01
  • Piešťany / Spravodajstvo
Dnes je nedeľa 25. septembra. Meniny má Vladislav, Vladislava.
  • 24.09.2022, 23:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je utorok 27. septembra. Tento deň je Svetovým dňom cestovného ruchu a Dňom železničiarov. Meniny má Cyprián.
  • 26.09.2022, 23:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je pondelok 26. septembra. Tento deň je Európskym dňom jazykov a Svetovým dňom mlieka v školách. Meniny má Edita.
  • 25.09.2022, 23:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
utorok, 27. septembra 2022
Meniny má Cyprián, zajtra Václav