Silvestrovské oslavy bez utekáčov

Každoročný apel na ľudí, aby si svoje štvornohé chlpáče pred koncom roka poriadne zabezpečili a zamedzili tak riziku, že sa zľaknú petárd a utečú, padol na úžitok. Žiadni silvestrovskí utečenci do piešťanského útulku nepribudli.

Spike bol medzi sviatkami odobraný zo zlých podmienok. Foto: Útulok Piešťany

December bol pre piešťanské regionálne centrum Slobody zvierat plodným, čo sa množstva potravy týka. Ľudia chceli svojou troškou prispieť a pomôcť opusteným zvieratám. „Ľudia stále chodili a nosili krmivo i rôzne veci. Všetkým veľmi pekne ďakujeme. Boli sme ozaj milo prekvapení a potešení,“ povedala nám riaditeľka útulku Ľubomíra Baleková, podľa ktorej sú teraz v organizácii zásobení aj na niekoľko mesiacov.

Našťastie, počas silvestrovských osláv nemuseli pracovníci riešiť žiadne odchyty zľaknutých a zatúlaných zvierat. „Musíme opäť pochváliť Piešťancov, že si svoje zvieratká zabezpečili. Mali sme prírastky skôr do konca roka, pričom pribudlo šesť psíkov, z toho len traja utekáči medzi sviatkami. Po Silvestri neevidujeme žiaden prírastok,“ prezradila riaditeľka.

Ak by ste však narazili na opusteného psa, v tomto období možno i vyhodený živý darček, pomôžte mu dostať sa do tepla a k potrave. Kontaktujte útulok, mestskú políciu alebo mestský, respektíve obecný úrad. Obec a polícia sú zo zákona povinné zabezpečiť odchyt zvieraťa a jeho umiestnenie do karantény či útulku. Ak však z nejakého dôvodu nechcú byť tieto orgány nápomocné, kontaktujte priamo útulok.

Fotografiu nájdeného zvieraťa treba hneď poslať útulku e-mailom, smskou alebo cez Facebook, kde ho môžu okamžite zdieľať. Uveďte lokalitu nálezu a telefonický kontakt. Ak je v blízkosti veterinár, dajte skontrolovať čip zvieraťa.

173 Shares

Najnovšie správy

Dnes je piatok 8. decembra. V Piešťanoch sa 8. decembra 1911 narodil staviteľ Jozef Haring, ktorý navrhol množstvo domov v…
  • 07.12.2023, 22:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je nedeľa 10. decembra. Tento deň je Dňom ľudských práv. Meniny má Radúz.
  • 09.12.2023, 22:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je sobota 9. decembra. Tento deň je Medzinárodným dňom boja proti korupcii. Meniny má Izabela.
  • 08.12.2023, 22:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
nedeľa, 10. decembra 2023
Meniny má Radúz, zajtra Hilda