Podpálil auto, horieť začal aj dom, skončil v rukách polície

Požiar úmyselne zapáleného auta sa rozšíril až na bytový dom v Trebaticiach. Polícia muža, ktorý je podozrivý z podpálenia auta, vypátrala a obvinila. Ešte v júli nadránom, na základe objednávky, podpálil páchateľ osobné auto Škoda Superb, ktoré bolo zaparkované v obci Trebatice.


Páchateľ auto polial horľavinou na dvoch miestach, pričom požiar sa rozšíril až na bočnú stenu bytového domu (Autor: KrPZ Trnava)

Auto polial horľavinou na dvoch miestach, pričom požiar sa rozšíril až na bočnú stenu bytového domu. Majiteľovi auta spôsobil, v tom čase neznámy páchateľ, škodu vyše 10 tisíc Eur a majiteľom bytového domu vyše 43 tisíc. Polícii na základe získaných informácií a aj pomocou kamerových záznamov v obci, sa podarilo ustáliť osobu páchateľa.

Vyšetrovateľ obvinil zo zločinu poškodzovania cudzej veci 46 ročného Dušana z Piešťan. Polícia podozrivého recidivistu zadržala a vyšetrovateľ spracoval podnet na jeho väzobné stíhanie z dôvodu, že by mohol pokračovať v trestnej činnosti a vyhýbať sa trestnému konaniu.

„Na prípade ďalej pracujeme a nevylučujeme vyvodenie trestnej zodpovednosti aj voči ďalším osobám. V prípade uznania viny, hrozí, za konanie z osobitného motívu (na objednávku), ktorým bola spôsobená značná škoda, odňatie slobody na tri až osem rokov,“ informovala trnavská policajný hovorkyňa Martina Kredatusová.

21 Shares

Najnovšie správy

sobota, 15. augusta 2020
Meniny má Mojmír, zajtra Marcela