Silvestrovského behu sa zúčastnilo takmer 350 bežcov

• 6. januára 2020, 09:58

V pondelok 30. decembra sa v Piešťanoch uskutočnil už 54. ročník jedného z najstarších silvestrovských behov v Európe.

Silvestrovský beh sa každoročne teší veľkej obľube u bežeckých nadšencov. © Beh.sk

Silvestrovský beh sa každoročne teší veľkej obľube u bežeckých nadšencov, čo sa potvrdilo aj tentoraz, keď sa ho v rôznych kategóriách zúčastnilo takmer 350 bežcov. Kvôli rekonštrukcii Kolonádového mosta beh konal v mestskom parku.

V hlavnej kategórii mužov na trati 10,2 km zvíťazil piešťanský triatlonista Ondrej Kubo s časom 35:40 minúty. Na druhej priečke dobehol Filip Moravec (36:03) a tretie miesto obsadil Marek Štefanka (36:08)

Medzi ženami excelovala domáca bežkyňa Jana Úradníková, ktorá cieľovú pásku preťala v čase 41:28 min s obrím náskokom na druhú Alexandru Pastierikovú (44:05) a tretiu Vasilku Tykovú (48:33).

Kratšiu trať na 5,1 kilometra medzi mužmi opanoval piešťanský atlét Matúš Babulík v čase 16:39 min, pred Tiborom Kakasom (17:08) a Jozefom Repčíkom (18:27. Na výbornom piatom miestne sa umiestnil piešťanský primátor Peter Jančovič, ktorý trať odbehol za 19:03 min.

U žien triumfovala Anita Stachová, ktorá 5,1 km zabehla za rovných 21 minút, pred druhou Miriamou Konrádovou (21:17) a Monikou Kusendovou (22:27).

V kategórii štafiet na 6 x 1700 metrov triumfovali Piešťanci MUSHLA Running v zložení Timotej Keher, Dominik Kadlubiak a Martin Brna, ktorý trať zabehli v celkovom čase 37:46 minúty.