Z Hornej Stredy do Trenčína už čoskoro po cyklomagistrále

Úsek medzi Novým Mestom nad Váhom a Trenčínom po vybudovaní cyklotrasy prepojí okresné mesto s krajským mestom a ponúkne ďalší spôsob dochádzania do práce či trávenia voľného času. Trenčianska župa na jeho výstavbu získala financie z eurofondov.

(Autor: TSK)

V roku 2020 sa plány Trenčianskej župy pokračovať vo výstavbe cyklistickej infraštruktúry na Považí stanú realitou. Druhý úsek Vážskej cyklomagistrály, ktorý prepojí Nové Mesto nad Váhom a Trenčín, v dĺžke 21,2 km povedie prevažne popri Biskupickom kanáli. Po jeho vybudovaní sa cyklistická verejnosť pohodlne dostane z Hornej Stredy až do Trenčín, k športovému vyžitiu či dochádzaniu do práce tak bude mať k dispozícii už takmer 35 km cyklotrasy. Prvý 13,4 km úsek medzi Hornou Stredou a Novým Mestom nad Váhom Trenčianska župa sprístupnila verejnosti v máji 2018.

Na výstavbu najdlhšieho úseku Vážskej cyklomagistrály, ktorá po dokončení prepojí Trnavský, Trenčiansky a Žilinský kraj, bolo vydané právoplatné územné rozhodnutie a stavebné povolenie, schválená bola aj žiadosť o nenávratný finančný príspevok. „Na trase Nové Mesto nad Váhom – Trenčín sa počíta s vybudovaním 3 odpočívadiel s prístreškami a mobiliárom. Projekt Zlepšenie cyklistickej infraštruktúry v TSK – časť 2: úsek Nové Mesto nad Váhom – Trenčín bude financovaný z Integrovaného regionálneho operačného programu,“ prezradil Radovan Hladký, poverený vedením Odboru dopravy Úradu TSK s tým, že celkové oprávnené výdavky na projekt predstavujú sumu 4,38 mil. eur.

TS TSK

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je pondelok 15. apríla. Tento deň je Svetovým dňom umenia. Meniny má Fedor.
  • 15.04.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je utorok 16. apríla. Tento deň je Svetovým dňom hlasu. Meniny má Dana, Danica.
  • 16.04.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
V úvode apríla sa na Banke konalo jarné upratovanie obce. Organizovala ho obec od ôsmej hodiny rannej až do obeda,…
  • 15.04.2024, 16:46
  • Spravodajstvo
utorok, 16. apríla 2024
Meniny má Dana, Danica, zajtra Rudolf