Posledné vystúpenia Vianočných Trhov: Gipsy Čáve, Family Friend, Lamps

  • Piešťanský týždeň / Nezaradené / Spravodajstvo
  • 19. decembra 2019, 07:02

Obdobie príprav na najkrajšie sviatky v roku vrcholí. Vianočné trhy pripravili pre obyvateľov a návštevníkov Piešťan na Námestí slobody pestrý program aj na štvrtý adventný víkend.


Na Vianočných trhoch začína program už vo štvrtok vystúpeniami detí. (Autor: vd)

Séria kultúrnych podujatí v prostredí vianočného mestečka začne štvrtkovým (19. decembra) vystúpením detí zo Základnej školy Banka o 17.00 h. V piatok sa od 18.30 h o zábavu postará funk-rockové trio z Hlohovca doplnené austrálskou speváčkou s názvom Už sa to rysuje. O 20.00 h ich na pódiu vystrieda skupina Lamps, ktorej autorská tvorba je ovplyvnená kapelami ako Nirvana, Radiohead a Bon Jovi. Už v piatok 20. decembra doplní gastro zónu na Námestí slobody Pieščanský rýnek. V rámci tejto obľúbenej akcie výrobcovia z nášho regiónu predávajú vlastné domáce produkty. Záujemcovia môžu vďaka tomu na poslednú chvíľu nájsť originálne darčeky a podporiť miestnu ekonomiku. Pieščanský rýnek a kultúrny program budú pokračovať aj v sobotu. Skupina Danubius od 16.30 h ponúkne skladby rôznych žánrov, od popu cez folk, oldies, ľudovky až po disco. Nasleduje koncert trnavskej indie-rockovej formácie Family Friend, ktorá má na konte množstvo úspešných vystúpení, dve EP aj niekoľkomesačné pôsobenie v súťaži Demovnica_FM. Hlavnými hviezdami sobotného večera budú Gipsy Čáve. Mladá formácia z Topoľčian sa zviditeľnila originálnou verziu hitu Hej Sokoly a zaplnené Námestie slobody jej tlieskalo aj počas minuloročných Vianočných trhov. Ich úprava skladby Hej Sokoly spolu s množstvom ďalších hitov určite roztancuje návštevníkov centra Piešťan aj tentoraz. Nedeľa sa bude niesť v atmosfére folklóru, regionálnych tradícií a vianočných melódií. Primátor o 16.00 h rozsvieti poslednú sviečku na adventnom venci a bude ponúkať čaj a vianočné sladkosti. Ešte predtým mu skauti odovzdajú svetlo, ktoré na Slovensko priviezli až z Betlehema. Predstaví sa Divadlo Exallievov Don Bosca, Lucia Benačková a Samuel Melicher a od 18.00 h bude pódium patriť obľúbenému piešťanskému hudobníkovi a spevákovi Andrejovi Depešovi, ktorý dotvorí sviatočnú atmosféru vianočnými skladbami od rôznych interpretov. Vianočné trhy budú otvorené až do konca roka a ich program vyvrcholí oslavou príchodu Nového roka.

31 Shares

Najnovšie správy

Dnes je sobota 24. septembra. Tento deň je Meniny má Ľuboš, Ľubor.
  • 23.09.2022, 23:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je nedeľa 25. septembra. Meniny má Vladislav, Vladislava.
  • 24.09.2022, 23:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
Najväčšia pomoc pre piešťanský útulok je jednoznačne adopcia zvieraťa. Okrem toho však môžete prísť v priaznivom počasí venčiť psy alebo…
  • 23.09.2022, 23:01
  • Piešťany / Spravodajstvo
nedeľa, 25. septembra 2022
Meniny má Ľubor, zajtra Vladislav