Zachránil platan, zasadil ho na sídlisku Nikola Teslu

Piešťanec Marcel Vančo a jeho partia kamarátov nevedú zbytočné dlhé reči o ekológii, skvalitňujú svoje životné prostredie činmi. Zachránili krásny už vzrastlý platan, ktorý mal na svojom pozemku ich známy z Červeníka. Staval bazén a strom mu v tom prekážal. Slovo dalo slovo a Marcel platan previezol do Piešťan neďaleko činžiaka na Sídlisku Nikola Teslu.


Marcel Vančo (zľava) so svojimi kamarátmi presadili platan na sídlisko N. Teslu. (Autor: foto archív mv)

Bolo potrebné zohnať ťažký mechanizmus, strom obkopať, aby sa neporušila koreňová sústava, orezať, previesť z Červeníka do Piešťan, nájsť a vybaviť miesto na jeho presadenie na súkromnom pozemku. To všetko sa M. Vančovi podarilo a azda netreba zdôrazňovať, že tento špás ho vyšiel nie na desiatky, ale stovky eur.  A investoval do tejto záchrany kopu času i energie. Pred Vianocami tak vďaka jeho úsiliu pribudol v Piešťanoch jeden krásny stom. „Treba ho kontrolovať, zalievať, aby sa ujal,“ skonštatoval záchranca platanu.

Náročný prevoz z Červeníka do Piešťan zvládli tí, čo majú v srdci lásku k prírode.

(vd), foto archív Marcela Vanča

584 Shares

Najnovšie správy

Vpredu aj vzadu hasičské autá a medzi nimi pestrý pelotón cyklistov. Na dvojkolesové tátoše nasadli v rámci nesúťažnej disciplíny BOVO…
  • 28.09.2022, 23:02
  • Kultúra a spoločnosť / Región
Dnes je štvrtok 29. septembra. Meniny má Michal, Michaela.
  • 28.09.2022, 23:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
štvrtok, 29. septembra 2022
Meniny má Michal, Michaela, zajtra Jarolím