Recept: Medovníkové srdiečka

  • Recepty / Kultúra a spoločnosť
  • 15. decembra 2019, 00:01
Martin Cifra

Za nami je druhá adventná nedeľa aj pochod čertov. Vianoce sa blížia a k nim tradične patrí pečenie medovníkov. Na medovníčky je množstvo receptov a rád, ako ich uskladniť. V dnešnom recepte si pripravíme zdravší variant medovníkov, ktoré sú na nerozoznanie od klasických.

V dnešnom recepte si pripravíme zdravší variant medovníkov zo špaldovej múky. foto: autor

Suroviny:

450 g špaldovej múky (alebo 225 g bielej polohrubej a 225 g špaldovej)

200 g masla

2 vajcia

250 g medu

1 PL prášku do perníka

1 KL perníkového korenia

1 KL jedlej sódy

1 KL kakaa

olej na potretie plechu

1 rozšľahané vajce na potretie upečených medovníkov

Postup:

V mise najprv zmiešame preosiatu múku so suchými ingredienciami, a to práškom do perníka, perníkovým korením, kakaom a jedlou sódou. Pridáme vajíčka a med. Tieto dve potraviny majú mať izbovú teplotu. Nakoniec pridáme zmäknuté maslo a vymiesime cesto. Urobíme bochník, dáme ho do mikroténového vrecka a vložíme ho na dve hodiny do chladničky.

Potom rozdelíme na menšie časti a vyvaľkáme. Vykrajujeme srdiečka, ktoré ukladáme na vymastený plech. Pečieme v rúre vyhriatej na 200 stupňov asi štyri minúty. Ešte teplé potierame rozšľahaným vajíčkom.

Dobrú chuť!

Slavomíra Nováková

92 Shares

Najnovšie správy

Dnes je nedeľa 2. októbra. Tento deň je Medzinárodným dňom nenásilia, Svetovým dňom hospodárskych zvierat, Svetovým dňom ľudských sídiel, Svetovým…
  • 01.10.2022, 23:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je sobota 1. októbra. V Piešťanoch sa 1. októbra 1942 narodil PhDr. Vojtech Haring, PhD., výtvarník, karikaturista, vysokoškolský pedagóg,…
  • 30.09.2022, 23:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
nedeľa, 2. októbra 2022
Meniny má Levoslav, zajtra Stela