Recept: Marinované morčacie mäso s ryžou

  • Recepty
  • 8. decembra 2019, 00:01
Martin Cifra

Keď hovoríme o zdravej výžive, nemôžeme vynechať morčacie mäso. Skrýva sa v ňom totiž zdravie. Má veľmi nízky obsah tuku, je ľahko stráviteľné, nepodporuje usádzanie cholesterolu v cievach, preto je vhodné pre ľudí so srdcovocievnymi chorobami. Pre vysoký obsah vápnika by ho zasa mali jesť ženy v klimaktériu ako prevenciu proti osteoporóze. Pre vysoký obsah zinku podporuje imunitný systém a zdravý vývoj dospievajúcich detí. Nemôžeme nespomenúť ani vysoký obsah železa, podporujúceho krvotvorbu.

Morčacie mäso je bohaté na vápnik, zinok a železo. foto:autor

Morčacie mäso pripravujeme rôznymi spôsobmi ako dusenie, vyprážanie, pečenie a iné. Čím sa morčacie mäso pečie dlhšie a pri nižšej teplote, tým je viac mäkké. Pečenie pri vysokých teplotách sa neodporúča, nakoľko ostáva veľmi suché. Mäso sa odporúča špikovať slaninkou.

V dnešnom recepte si morčacie mäso prešpikujeme, namarinujeme a upečieme.

Suroviny:

1 morčacie stehno

4 lyžice kremžskej horčice

4 lyžice olivového oleja

cesnak

šťava z malého citróna

2 plátky oravskej slaninky

soľ, korenie, kurkuma, bazalka

olej na vymastenie formy

hnedá ryža 200 g

rukola, rajčina

Postup:

Morčacie stehno prešpikujeme kúskami oravskej slaninky. Z olivového oleja, horčice a šťavy z citróna urobíme marinádu, pridáme soľ, korenie, kurkumu a bazalku. Vmiešame roztlačený cesnak. Marinádu natrieme na stehno a necháme odstáť asi dve hodiny. Potom vložíme na pekáč, pridáme malé množstvo oleja, podlejeme troškou vody a pečieme prikryté v rúre na 200 stupňoch asi polhodinu. Potom odokryjeme a pečieme ešte asi 40 minút. Po dopečení mäso vykostíme tak, že odrežeme menšie kúsky od kosti a vytvoríme asi dve porcie.

Podávame s hnedou ryžou, polejeme výpekom, ozdobíme rukolou a rajčinou.

Dobrú chuť!

Slavomíra Nováková

154 Shares

Najnovšie správy

Dnes je sobota 1. októbra. V Piešťanoch sa 1. októbra 1942 narodil PhDr. Vojtech Haring, PhD., výtvarník, karikaturista, vysokoškolský pedagóg,…
  • 30.09.2022, 23:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je nedeľa 2. októbra. Tento deň je Medzinárodným dňom nenásilia, Svetovým dňom hospodárskych zvierat, Svetovým dňom ľudských sídiel, Svetovým…
  • 01.10.2022, 23:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
nedeľa, 2. októbra 2022
Meniny má Levoslav, zajtra Stela