Čajky opäť víťazne! V CEWL zdolali Mechelen 66:55

Na európskej scéne sa Piešťanským Čajkám v poslednej dobe darí. V stredu dokázali v Stredoeurópskej lige CEWL zdolať na domácej palubovke silný belgický tím Kangoeroes Mechelen 66:55. Čajky obhajujúce celkové víťazstvo tak majú aktuálne na konte tri víťazstvá a jednu prehru a patrí im prvé miesto v tabuľke.

Piešťanské Čajky zdolali silný belgický Mecelen 66:55. (Autor: Laco Duračka)

Čajky začali trochu nervózne a po prvej štvrtine prehrávali o štyri body, no od druhej časti prebrali taktovku a začali diktovať tempo hry. Čajky v si v druhej časti vypracovali sedembodový náskok, s ktorým šli na polčasovú prestávku. Po enj už Mechelenu nedovolili žiaden zvrat a držali si vedenie až do konca zápasu, ktorý skončil jedenásťbodovým rozdielom 66:55.

Séria domácich zápasov bude pokračovať v sobotu 7. decembra, keď v extraligovom šlágri budú Čajky hostiť majstrovský MBK Ružomberok.

Piešťanské Čajky – Kangoeroes Mechelen 66:55 (11:15, 33:26, 49:39)

Piešťanské Čajky: January 13, Hašková 10, Deptová 7, Hamilton-Carter 6, Mihaljevičová 4, (Tetemondová 8, Dovčíková 8, Tadić 7, Lubin 2, Majtásová, Bábiková). Tréner: R. Kucsa.

Kangoeroes Mechelen: Klabo 17, Lindstrom 10, Schmidt 10, Skobel 8, Carpréaux 4 (Hering 2, Mense 2, Aizsila 2, O´Sullivan). Tréner: R. Craps.

TH: 14/10 – 7/6. Trojky: 6 – 3. Fauly: 11 – 16. Divákov: 340. Rozhodovali: Ženiš, Bara, Kurpaš. Štvrtiny: 11:15, 22:11, 16:13, 17:16.

Richard Kucsa, tréner Čajok: „Gratulujem dievčatám k víťazstvu nad veľmi kvalitným súperom. Zo začiatku sme mali síce problémy v komunikácii, no potom sme začali hrať čo sme chceli. Musím vyzdvihnúť najmä výkon v defenzíve, kedy sme inak produktívne družstvo dokázali udržať na 55 bodoch. Som rád, že sme dokázali nadviazať na víkendové víťazstvá v EWBL, no teraz sa už musíme koncentrovať na ďalší domáci zápas, ktorý nás čaká v sobotu s Ružomberkom.“