Objednávky na Mikuláša a Vianoce policajti stornovali, varič „perníku“ skončil vo väzbe

Kriminalisti zadržali variča pervitínu (perník). Záťah mali policajti vopred pripravený a muža prekvapili v jeho dome pred obedom v obci Horná Potôň.


Trochu netypická výbava "cukrára" na výrobu "perníka" (Autor: KrPZ Trnava)

S príkazom na domovú prehliadku policajti prehľadali priestory rodinného domu a všetky okolité objekty. Počas prehliadky našli a zaistili plastové vrecia s obsahom kryštalickej látky a zelenú sušinu. V pivničných priestoroch mal muž uschované viaceré komponenty, prekurzory na výrobu pervitínu, striekačky, váhy, sudy s rôznymi chemickými látkami a iné pomôcky na ich prípravu. Policajti mu všetko zaistili a zaslali na expertízne skúmanie.

Predbežné výsledky časti zaistených látok potvrdili, že v dome mal najmenej 100 jednorazových dávok vyrobeného pervitínu a tie sa pokúsil predať alebo darovať najmenej trom osobám. Policajti muža zadržali a vyšetrovateľ Krajského riaditeľstva PZ v Trnave ho na základe dôkazov obvinil z výroby a predaja drog. Zároveň polícia predložila prokurátorovi návrh, aby bol muž z obzvlášť závažného zločinu stíhaný väzobne.

Zákon stanovuje v tomto prípade trestnú sadzbu na 10 až 15 rokov odňatia slobody.

77 Shares

Najnovšie správy

Polícia si posvietila počas víkendu na vodičov, ktorí si sadli za volant pod vplyvom alkoholu.
  • 13.07.2020, 15:04
  • Krimi / Piešťanský týždeň
Po dvoch rokoch opäť obkolesilo Kaplnku Božského Srdca Ježišovho pri Kolonádovom moste v Piešťanoch lešenie. Pokračovala tým renovácia historickej budovy,…
  • 13.07.2020, 12:09
  • Piešťany / Spravodajstvo
pondelok, 13. júla 2020
Meniny má Margita, zajtra Kamil