Amatérski umelci opäť vystavia svoje diela

Martin Cifra

V Dome umenia Piešťany sa milovníci výtvarného umenia opäť budú môcť pokochať pohľadom na diela neprofesionálnych autorov. Už 51. ročník regionálnej postupovej súťaže s názvom Trnavská paleta zažije vernisáž spojenú s odovzdávaním cien vo štvrtok 5. decembra o 17.00 h.

Piešťanský maliar Rudolf Rypák si prevezme hlavnú cenu. Reprofoto: obraz Rudolfa Rypáka

Neprofesionálna výtvarná tvorba – tak ako každá iná tvorba – inšpiruje, povznáša, ale i otvára nové svety. Trnavská paleta je najstaršou súťažou v oblasti neprofesionálnej výtvarnej tvorby v regióne. Súťažná výstava je každoročne vrcholným podujatím výtvarného snaženia pre približne päťdesiat neprofesionálnych výtvarníkov reprezentujúcich okresy Trnava, Piešťany a Hlohovec.

Verejnou prezentáciou prác organizátori podujatia Trnavský samosprávny kraj, Trnavské osvetové stredisko a Dom umenia zvyšujú záujem širokej verejnosti o umeleckú tvorbu a napomáhajú kultivovaniu životného štýlu spoluobčanov.

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je sobota 1. októbra. V Piešťanoch sa 1. októbra 1942 narodil PhDr. Vojtech Haring, PhD., výtvarník, karikaturista, vysokoškolský pedagóg,…
  • 30.09.2022, 23:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je nedeľa 2. októbra. Tento deň je Medzinárodným dňom nenásilia, Svetovým dňom hospodárskych zvierat, Svetovým dňom ľudských sídiel, Svetovým…
  • 01.10.2022, 23:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
nedeľa, 2. októbra 2022
Meniny má Levoslav, zajtra Stela