Korčuliarska sezóna sa pomaly začína

Rodičia, môžete začať pomaly chystať ľadové korčule. Služby mesta Piešťany opäť pripravujú prevádzku mobilnej ľadovej plochy pri OD Prior.

V posledných rokoch je mobilná ľadová plocha umiestnená pri OD Prior. Foto: dan

Prípravy na montáž klziska začali pracovníci služieb mesta už pred niekoľkými týždňami. Základom je vždy kontrola materiálu a prípadné dokupovanie dielov. Následne proces stavby pokračuje montážou mobilnej plochy, nalievaním vody a jej mrazením. Pracovníci aktuálne dokončujú montáž, pripravená je už aj technika a priestor na prezúvanie.

A ako nám riaditeľka služieb prezradila, prevádzku ľadovej plochy by chceli spustiť na Mikuláša, avšak závisieť to bude najmä od počasia. Keďže v najbližších dňoch majú nočné teploty klesnúť pod bod mrazu, plán by sa mohol vydariť.

Po otvorení ľadovej plochy bude platiť doterajší prevádzkový poriadok. Prístupná bude v pracovných dňoch od 10. do 21 hodiny, cez víkend a počas sviatkov o hodinu skôr, od deviatej. Údržba ľadu bude denne od 12.00 do 13.00, od 15.00 do 16.00 a od 18.00 do 19.00. Na ľadovú plochu je zakázané vstupovať bez korčúľ, rukavíc, so zvieratami, taktiež je zakázané na ľadovej ploche používať puk, loptu, hokejky a pod. Deťom do 6 rokov je povolený vstup len v sprievode osoby staršej ako 18 rokov na korčuliach, pričom počet korčuľujúcich nesmie presiahnuť 50 ľudí. Korčuľuje sa iba v jednom smere.

Prevádzka ľadovej plochy v lokalite OD Prior je oproti tej na Winterovej ulici efektívnejšia a prístupnejšia väčšiemu počtu návštevníkov. V minulých rokoch klzisko okrem rodín navštevovali aj celé triedy zo škôl či škôlok. 

38 Shares

Najnovšie správy

Dnes je nedeľa 7. júna. Tento deň je výročím Memoranda národa slovenského. Dnes oslavuje 93. narodeniny čestná občianka Piešťan, herečka…
  • 07.06.2020, 00:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
Aj keď, bohužiaľ, turistická atraktivita v poslednom čase klesala, mesto Piešťany je a asi aj navždy bude turistické mesto. Piešťany…
  • 07.06.2020, 00:01
  • Piešťany / Spravodajstvo / Šport
nedeľa, 7. júna 2020
Meniny má Róbert, zajtra Medard