Korčuliarska sezóna sa pomaly začína

Rodičia, môžete začať pomaly chystať ľadové korčule. Služby mesta Piešťany opäť pripravujú prevádzku mobilnej ľadovej plochy pri OD Prior.

V posledných rokoch je mobilná ľadová plocha umiestnená pri OD Prior. Foto: dan

Prípravy na montáž klziska začali pracovníci služieb mesta už pred niekoľkými týždňami. Základom je vždy kontrola materiálu a prípadné dokupovanie dielov. Následne proces stavby pokračuje montážou mobilnej plochy, nalievaním vody a jej mrazením. Pracovníci aktuálne dokončujú montáž, pripravená je už aj technika a priestor na prezúvanie.

A ako nám riaditeľka služieb prezradila, prevádzku ľadovej plochy by chceli spustiť na Mikuláša, avšak závisieť to bude najmä od počasia. Keďže v najbližších dňoch majú nočné teploty klesnúť pod bod mrazu, plán by sa mohol vydariť.

Po otvorení ľadovej plochy bude platiť doterajší prevádzkový poriadok. Prístupná bude v pracovných dňoch od 10. do 21 hodiny, cez víkend a počas sviatkov o hodinu skôr, od deviatej. Údržba ľadu bude denne od 12.00 do 13.00, od 15.00 do 16.00 a od 18.00 do 19.00. Na ľadovú plochu je zakázané vstupovať bez korčúľ, rukavíc, so zvieratami, taktiež je zakázané na ľadovej ploche používať puk, loptu, hokejky a pod. Deťom do 6 rokov je povolený vstup len v sprievode osoby staršej ako 18 rokov na korčuliach, pričom počet korčuľujúcich nesmie presiahnuť 50 ľudí. Korčuľuje sa iba v jednom smere.

Prevádzka ľadovej plochy v lokalite OD Prior je oproti tej na Winterovej ulici efektívnejšia a prístupnejšia väčšiemu počtu návštevníkov. V minulých rokoch klzisko okrem rodín navštevovali aj celé triedy zo škôl či škôlok. 

38 Shares

Najnovšie správy

V Domove dôchodcov Klas vo Vrbovom sa najskôr stala krádež, keď neznámy páchateľ odcudzil v noci z 2. na 3.…
  • 11.12.2019, 12:00
  • Spravodajstvo / Región
štvrtok, 12. december 2019
Meniny má Otília, zajtra Lucia