Vrbovskí gymnazisti otvorili prvý ročník dramatického festivalu

  • Mladí dnes
  • 23. novembra 2019, 00:01

Vo Vrbovom sa minulý štvrtok uskutočnil výnimočný dramatický festival v anglickom jazyku s názvom Zahrajme to tvorivo. Bol určený pre žiakov prvého až štvrtého ročníka bilingválnych slovensko-anglických tried.

Spoločná fotografia všetkých účastníkov festivalu. foto: archív gymnázia

Divadelné skupiny zostavené zo študentov Gymnázia Jána Baltazára Magina vo Vrbovom a Gymnázia Ivana Kupca v Hlohovci predstavili obyvateľom a žiakom základných škôl z Vrbového svetoznáme diela Williama Shakespeara netradičným spôsobom. Jednotlivé vystúpenia pozorne sledovala odborná komisia, ktorú tvorila primátorka mesta Vrbové, zástupkyňa Cirkevnej základnej umeleckej školy vo Vrbovom a Štátnej jazykovej školy v Trenčíne. Ich úlohou bolo hodnotiť jazykovú úroveň a celkový umelecký dojem.

Na záver za búrlivého potlesku obecenstva primátorka Ema Maggiová odovzdala ocenenia novým hereckým hviezdam, pričom víťazstvo si odniesli študenti z Hlohovca. Sme nesmierne pyšní na výkony všetkých študentov na javisku a ďakujeme obecenstvu v kultúrnom dome za úžasnú atmosféru.

Podujatie sa uskutočnilo pod záštitou Trnavského samosprávneho kraja a Mesta Vrbové.

Gymnázium J. B. Magina Vrbové

9 Shares

Najnovšie správy

Zásluhu, že sa muž našiel, majú policajti z Jaslovských Bohuníc a dobrovoľní hasiči.
  • 05.06.2020, 14:43
  • Krimi / Piešťanský týždeň / Spravodajstvo
Pätnásty tohtoročný výjazd pobedimských hasičov sa niesol v znemaní asistencie pri dopravnej nehode v obci Horná Streda. Vo štvrtok 4.…
  • 05.06.2020, 10:00
  • Krimi / Nezaradené / Spravodajstvo
piatok, 5. júna 2020
Meniny má Laura, zajtra Norbert