Lávka na Krajinskom moste sa musí uzavrieť, je nebezpečná

Také je odporúčanie statika, ak nedôjde k jej komplexnej rekonštrukcii. Podľa informácie z radnice v súčasnosti hľadajú na rekonštrukciu lávky pre peších a cyklistov financie v návrhu rozpočtu pre rok 2020. Podľa zatiaľ neoficiálnych informácií odhadovaná cena generálnej opravy lávky je viac ako polmilióna eur.


Odhadovaná cena generálnej opravy lávky je viac ako polmilióna eur (Autor: pror)

Po tom, ako Národná rada upravila objem podielových daní do mestských a obecných rozpočtov a podľa prvotných odhadov, príde do piešťanskej mestskej kasy oproti minulému roku od štátu o 600-tisíc eur menej. Oprava lávky v havarijnom stave tak už robí dokopy deficit na mestských financiách oproti minulému roku viac ako milión eur.

Skutočnosť je však taká, že ak mesto na lávku nenájde finančné prostriedky, bude ju musieť uzavrieť a všetkých chodcov a cyklistov presmerovať na Kolonádový most.

Pohyb chodcov či cyklistov po vozovke Krajinského mostu by pre jeho šírkové profily a hustotu premávky bol doslovne životu nebezpečný.

Viac sa dočítate v najbližšom vydaní Piešťanského týždňa.

30 Shares

Najnovšie správy

Vpredu aj vzadu hasičské autá a medzi nimi pestrý pelotón cyklistov. Na dvojkolesové tátoše nasadli v rámci nesúťažnej disciplíny BOVO…
  • 28.09.2022, 23:02
  • Kultúra a spoločnosť / Región
Dnes je štvrtok 29. septembra. Meniny má Michal, Michaela.
  • 28.09.2022, 23:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
štvrtok, 29. septembra 2022
Meniny má Michal, Michaela, zajtra Jarolím