Dobrovoľní hasiči dostali nové vozidlá

Dobrovoľné hasičské zbory z Moravian nad Váhom, Krakovian a Dolného Lopašova sa v pondelok 18. novembra zišli v Moravanoch, kde si slávnostne prevzali kľúče od nových vozidiel zn. Iveco Daily.

Novú techniku budú využívať dobrovoľné hasičské zbory z Moravian nad Váhom, Krakovian a Dolného Lopašova. (foto: am)

Ako nám prezradil Erich Moravanský z DHZ Moravany nad Váhom, ide o prvozásahové vozidlo. Auto s objemom 750 litrov je stavané pre posádku 5+1. Vybavené je vysielačkami, baterkami, sú tam hadice, savice, čerpadlo a ďalší drobný materiál potrebný na zásah. Predtým moravianski hasiči fungovali s cisternou s objemom 3,5 kubíka vody, ktorú budú naďalej využívať. Prvé na zásah tak pôjde nové Iveco a hneď po ňom budú nasledovať hasiči s cisternou.

„Vozidlá budú využité v mimoriadnych situáciách ako sú záplavy, požiare, ale aj pri prevencii a výcviku mladých hasičov a hasičských súťažiach,“ povedala Alexandra Chromiaková, predsedníčka moravianskeho dobrovoľného zboru, ktorý má v súčasnosti vyše 40 členov, ktorých približne dve tretiny tvoria muži.

Pozrite si fotogalériu:

270 Shares

Najnovšie správy

Trnavský samosprávny kraj počas dvoch rokov s novým vedením využil priaznivý vývoj slovenskej ekonomiky a daňových príjmov na konsolidáciu župných…
  • 12.12.2019, 06:43
  • Kraj / Spravodajstvo
piatok, 13. decembra 2019
Meniny má Lucia, zajtra Branislava, Bronislava