Vozili sa stoličkovým výťahom aj schodolezmi

Občianske združenie Asociácia pomoci postihnutým – APPA otvorilo v priestoroch biznis centra Floreát Ideapark špecializované konzultačné centrum. A tak sa v utorok 5. novembra do centra ponáhľali nielen odborníci, ale aj záujemcovia o bezbariérové riešenia bytov či prevádzok, aby sa dozvedeli najnovšie trendy v riešení ich problémov s bariérami.

Záujemcovia si mohli vyskúšať stoličkový výťah, šikmé schodiskové plošiny, zvislé plošiny aj schodolezy. foto: autor

„Niekoľkokrát za mesiac sa tu koná niečo zaujímavé – vzdelávanie,kurzy, prednášky, prezentácie, workshopy, ale aj individuálne konzultácie a poradne s odborníkmi. Akcie sú určené predovšetkým pre tých, ktorí sa starajú o dieťa alebo dospelého s telesným znevýhodnením, ale aj pre rodičov detí, ktorí chcú, aby si ich dieťa telesné zdravie zachovalo,“ uviedla predsedníčka občianskeho združenia Miriam Juhanesovičová.

Utorňajšie konzultácie zamerané na bezbariérové riešenia sa konali niekoľko hodín. Záujemcovia si mohli vyskúšať model stoličkového výťahu, šikmé schodiskové plošiny, zvislé plošiny, schodolezy, prenosné a roštové rampy. „Sú to produkty, ktoré umožňujú ľuďom s telesným postihnutím dostať sa tam, kam potrebujú. Bezbariérové riešenia sú zaujímavé nielen pre hendikepovaných, ale napríklad i pre majiteľov prevádzok, ktorí by ich radi sprístupnili aj ľuďom s obmedzenými pohybovými možnosťami,“ dodala Juhanesovičová.

Už tento týždeň, opäť v utorok 12. novembra, chystajú v konzultačnom stredisku ďalšie stretnutie. Bude zamerané na nové trendy v alternatívnej komunikácii pre ľudí s narušenou alebo žiadnou rečou. Záujemcovia uvidia a aj si budú môcť vyskúšať moderné pomôcky pre alternatívnu komunikáciu a ľahšie ovládanie počítača, high-tech komunikačné zariadenia, špeciálne programy na hlasový výstup, na tvorbu a tlač komunikačných tabuliek a na lepšie zhodnotenie kognitívnych úrovní užívateľa. 

(vd)

4 Shares

Najnovšie správy

Ak ste sa prešli piešťanskými trhoviskami, určite vás prekvapila najmä vysoká cena čerešní. Päť eur za kilo bola bežná cena.…
  • 11.07.2020, 00:01
  • Spravodajstvo
Dnes je sobota 11. júla. Tento deň je Svetovým dňom populácie. Meniny má Milota.
  • 11.07.2020, 00:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
Vyzerá to tak, že iba pravidelné kontroly naučia niektorých dodržiavať predpisy.
  • 10.07.2020, 12:40
  • Krimi / Piešťanský týždeň / Spravodajstvo
Kvetinárky Monika Čimová a Jana Vdovičková zo Služieb mesta Piešťany sa tešia z nových originálnych tričiek. Vyšívané tričká im darovala…
  • 11.07.2020, 10:00
  • Kultúra a spoločnosť / Piešťany
sobota, 11. júla 2020
Meniny má Milota, zajtra Nina