Projekt This is 21 aj na gymnáziu

  • Školy
  • 15. novembra 2019, 08:00
Martin Cifra

Gymnázium Pierra de Coubertina v Piešťanoch na pozvanie učiteľa Petra Rusnáka a s podporou vedenia školy v rámci jednodňového celoslovenského podujatia programu Generácia 3.0 projektu This is 21 Nadácie Pontis v piatok 8. novembra navštívili dvaja významní absolventi – Táňa Sedláková a Heliodor Macko.

Na úvod študentom prednášala bývalá gymnazistka Táňa Sedláková. foto: Roman Ondrejka

Úvodnú časť projektu otvorila pútavou prednáškou Táňa Sedláková, doktorandka psychológie, spoluorganizátorka iniciatívy Za slušné Slovensko a zakladateľka občianskeho združenia Zrejmé. Početné publikum oboznámila s príbehom svojej profesionálnej kariéry a priblížila študentom aj politické okolnosti tragických udalostí minulého roka, ktoré neskôr podnietili vznik iniciatív občianskej angažovanosti na Slovensku. Sedláková uviedla, že my všetci máme zodpovednosť za lepšiu občiansku spoločnosť. S kritickým nadhľadom ponúkla aj netradičný pohľad na spomínané udalosti. Po prednáške nasledovala diskusia.

V druhej časti sa gymnazistom prihovoril Heliodor Macko. Predstavil svet vývojových technológií, pričom študentom ponúkol, na základe vlastných úspešných skúseností startupových IT-projektov, odborné informácie z oblasti efektívneho podnikania na Slovensku. Taktiež podnietil gymnazistov k úvahe o tom, že by sa nemali báť robiť chyby, pokiaľ chcú odborne rásť.

Prednáškové dopoludnie o zručnostiach pre 21. storočie sa stretlo so záujmom maturantov i študentov nižších ročníkov. Dúfame, že takéto aktivity podporujúce kritické myslenie mladých ľudí budú pokračovať na gymnáziu aj v budúcnosti.

Monica van Wingerden/Sabína Zureková

190 Shares

Najnovšie správy

Dnes je nedeľa 2. októbra. Tento deň je Medzinárodným dňom nenásilia, Svetovým dňom hospodárskych zvierat, Svetovým dňom ľudských sídiel, Svetovým…
  • 01.10.2022, 23:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je sobota 1. októbra. V Piešťanoch sa 1. októbra 1942 narodil PhDr. Vojtech Haring, PhD., výtvarník, karikaturista, vysokoškolský pedagóg,…
  • 30.09.2022, 23:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
nedeľa, 2. októbra 2022
Meniny má Levoslav, zajtra Stela