Na Bratislavskej finišujú, pribúda značenie

Mesiace trvajúca rekonštrukcia Bratislavskej cesty v Piešťanoch sa blíži ku koncu. Asfalt je hotový, zeleň zasadená, a tak v závere minulého týždňa pracovníci maľovali nové vodorovné značenie.

(Autor: am)

S obnovou Bratislavskej cesty mesto začalo na prelome mája a júna. Hotová mala byť do konca októbra, no i keď už finišuje, stále sa v lokalite pohybujú pracovníci. Aktuálne pracujú na náteroch vodorovného dopravného značenia, pribudol priechod pre chodcov v križovatke s Teplickou ulicou a ďalší vstup na priechod, zatiaľ bez značenia, je pripravený vedľa križovatky s Hurbanovou. Zanikol tak priechod pri Domosse. V dohľadnej dobe by mohlo pribudnúť aj značenie cyklochodníka.

Rekonštrukciu zdržala výmena elektrických vedení, ktorá mala byť hotová už vlani. Z ulice zmizli staré betónové stĺpy, ktoré okrem svietidiel slúžili aj ako vodiče elektrických káblov. Tie sú po novom umiestnené v zemi. Na Bratislavskej tak súčasne pracovali dve firmy, pričom jedna vykonala samotnú rekonštrukciu a druhá realizovala prekládku vzdušných rozvodov distribučného nízkonapäťového vedenia do zeme vrátane prepojenia k jednotlivým nehnuteľnostiam.

Piešťany uspeli minulý rok so žiadosťou o nenávratný finančný príspevok z Integrovaného regionálneho operačného programu v rámci výzvy zameranej na zvýšenie atraktivity cyklistickej dopravy. Radnica mala zaplatiť za vynovené chodníky 570-tisíc eur, pričom väčšinu peňazí na tento projekt získala zo spomínaných eurofondov. Rozpočet však pre úpravy v projekte museli navýšiť približne o 15-tisíc eur, a to najmä pre dobudovanie dodatočných vjazdov k nehnuteľnostiam, s ktorými sa v pôvodnom projekte nepočítalo. Taktiež všetky vjazdy rozširovali o pol metra do komunikácie, a v jednom úseku došlo k rozšíreniu chodníka.

0 Shares

Najnovšie správy

Kvetinárky Monika Čimová a Jana Vdovičková zo Služieb mesta Piešťany sa tešia z nových originálnych tričiek. Vyšívané tričká im darovala…
  • 11.07.2020, 10:00
  • Kultúra a spoločnosť / Piešťany
Ak ste sa prešli piešťanskými trhoviskami, určite vás prekvapila najmä vysoká cena čerešní. Päť eur za kilo bola bežná cena.…
  • 11.07.2020, 00:01
  • Spravodajstvo
Vyzerá to tak, že iba pravidelné kontroly naučia niektorých dodržiavať predpisy.
  • 10.07.2020, 12:40
  • Krimi / Piešťanský týždeň / Spravodajstvo
Dnes je sobota 11. júla. Tento deň je Svetovým dňom populácie. Meniny má Milota.
  • 11.07.2020, 00:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
sobota, 11. júla 2020
Meniny má Milota, zajtra Nina